Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 1 - Culture Shock (PC)
OkładkaSam & Max: Season 1 - Culture Shock (PC)

Sam & Max: Season 1 - Culture Shock PC

Sam & Max: Season 1 to produkcja, która została przygotowana przez zespół Telltale Games, znany m.in. ze stworzenia gry Bone. Podobnie jak wspomniany tu tytuł, Sam & Max jest grą epizodyczną.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

Sam & Max: Season 1 - Culture Shock Premiera PC

17października2006

producent: Telltale Games wydawca: Telltale Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sam & Max: Season 1 - Culture Shock

Grim Fandango (1998)

Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa

Discworld Noir

Sam & Max: Season 1 to produkcja, która została przygotowana przez zespół Telltale Games, znany m.in. ze stworzenia gry Bone. Podobnie jak wspomniany tu tytuł, Sam & Max jest grą epizodyczną. Już sam podtytuł sugeruje pewne podobieństwo do seriali telewizyjnych, i nie bez powodu. Otóż klienci, którzy nabędą grę (czy to poprzez subskrypcję na Turner’s Game Tap, czy poprzez ściągnięcie bezpośrednio ze strony Telltale), co miesiąc otrzymują kolejny jej odcinek. Co więcej, razem z każdą częścią dostają również krótkie przypomnienie wydarzeń z poprzedniej odsłony, a także zapowiedź następnej.

Całość zrobiona jest w konwencji klasycznej przygodówki z interfejsem point & click, podlanej dużą dawką humoru. Po raz kolejny spotykamy się z legendarną parą detektywów: ubranym w garnitur psem Samem i zwariowanym białym królikiem Maksem. Sam & Max: Season 1 spełnia rolę czegoś w rodzaju pilota serialu, wprowadzającego główną intrygę i czarny charakter, stojący za negatywnymi wydarzeniami. Owa intryga ma łączyć w całość pojedyncze odcinki, z których każdy opowiada oddzielną historię.

Jednym z głównych zamierzeń autorów jest stworzenie postaci, które przypadną do gustu nie tylko fanom komiksów o Samie i Maxie (bo na nich bazuje gra), lecz także osobom dotychczas nie zaznajomionym z dwójką zwariowanych bohaterów. Nasi detektywi, prowadząc śledztwo (szukanie dowodów i rozwiązywanie intrygi urozmaicone jest takimi zręcznościowymi elementami jak prowadzenie pojazdów, lub strzelanie z pistoletów), ściśle współpracują z Bosco i Sybil. Ten pierwszy jest mocno wyrośniętym, posiadającym podejrzanie owłosione przedramiona, kolesiem, zaopatrującym Sama i Maksa w różnorodne gadżety ułatwiające przeżycie w ekstremalnych sytuacjach (podobieństwo do znanego z serii filmów o superszpiegu Jamesie Bondzie, Q nieprzypadkowe). Z kolei Sybil to drobna, niewysoka terapeutka i tatuażystka w jednej osobie. Autorzy serii zamierzają bacznie przyglądać się temu jak bohaterowie są postrzegani przez społeczność graczy. Zwiększeniu lub zmniejszenie częstotliwości występowania postaci pobocznych jest więc niewykluczone.

Dla tych, którzy nie przepadają za rozgrywką prowadzoną na raty, przewidziane jest wydanie całej serii na jednej płycie DVD.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 1 - Culture Shock: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sam & Max: Season 1 - Culture Shock Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP