Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2010, 11:04

autor: Remigiusz "Rock Alone" Maciaszek

Nowe obrazki z Afterfall: Insanity

Rodzimy producent Nicolas Intoxicate zamieścił na swojej stronie nowe obrazki z gry Afterfall: Insanity i trzeba przyznać, że wyglądają one dosyć obiecująco. Wiele wskazuje na to, że ten polski survival horror może być całkiem zgrabną produkcją.

Rodzimy producent Nicolas Intoxicate zamieścił na swojej stronie nowe obrazki z gry Afterfall: Insanity i trzeba przyznać, że wyglądają one dosyć obiecująco. Wiele wskazuje na to, że ten polski survival horror może być całkiem zgrabną produkcją.

Dotychczas deweloperzy bardzo ostrożnie dawkowali informacje na temat tytułu. Wiemy już jednak co nieco o post-apokaliptycznym świecie, w którym będzie się toczyć akcja gry. Dane nam było również rzucić okiem na kilka wczesnych obrazków.

Nowe obrazki z Afterfall: Insanity - ilustracja #1

O ile pierwsze grafiki były raczej statyczne, o tyle teraz trzeba przyznać że nabrały zarówno kolorytu jak i dynamiki. Pociski uchwycone w locie robią naprawdę solidne wrażenie. Jak dla mnie pancerz bojowy przyozdobiony huzarskimi skrzydłami to absolutny hit.

W trakcie zabawy przyjdzie nam wcielić się w rolę lekarza - psychiatry, który przeżył nuklearny holocaust. W społeczności zamkniętej w klaustrofobicznych podziemnych kompleksach, może być to całkiem pracochłonne zajęcie. Jak można jednak przypuszczać, fabuła gry nie będzie się raczej skupiać wokół lekarskich obowiązków. Prędzej czy później będziemy musieli stawić czoło mutantom, najemnikom i innym niebezpieczeństwom post-nuklearnego świata.

Nowe obrazki z Afterfall: Insanity - ilustracja #2

Nicolas Games planuje bardzo ambitny projekt, który obejmuje więcej niż tylko jedną produkcję. Na drugi plan została w tej chwili odłożona gra Afterfall, która jest w zasadzie pierwowzorem omawianego dzisiaj projektu. To jednak nie wszystko. Rodzimy deweloper na bazie Afterfall planuje zbudować całą markę. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, to uniwersum stworzone na potrzeby gry przyjdzie nam odwiedzić więcej niż raz.

Więcej szczegółów na temat tytułu poznamy niewątpliwie podczas tegorocznych targów E3 (15-17 czerwca). Wówczas dowiemy się również co nieco na temat umowy z amerykańskim wydawcą (prawdopodobnie FrontLine Studios). O ile nic się nie zmieni, to gra zostanie wydana w Polsce w pierwszym kwartale 2011 roku i będzie kosztować 99,99 złotych.