Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Afterfall (PC)
OkładkaAfterfall (PC)

Afterfall

Tytuł z gatunku cRPG, za który odpowiadają polscy programiści ze studia Nicolas Games Intoxicate. Pozycja ta w przedprodukcyjnej fazie znana była jako Burżuazja i pełnymi garściami czerpie z klimatów a la Fallout.

RPG | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Afterfall Premiera

anulowana

PC X360 PS3

Afterfall to polska gra z gatunku cRPG, której akcja toczy się w zrujnowanym świecie przyszłości. Za stworzenie tego dzieła odpowiada firma Nicolas Games Intoxicate. Wcześniej tytuł był projektem amatorskim (Burżuazja), kreowanym przez grupę fanów.

Afterfall przenosi nas w realia postapokaliptycznego świata przyszłości. Twórcy poświęcili dużo czasu na stworzenie szczegółowego środowiska, więc przemierzając zniszczone tereny możemy zobaczyć wiele sugestywnych obrazów. Wcielamy się w jednego z wędrowców, próbującego odnaleźć się w tych trudnych warunkach. Nasz bohater w przeszłości stracił większość najbliższych w masakrze, z której udało mu się uciec.

Jak na prawdziwą grę cRPG przystało, możemy rozwijać naszego bohatera, podwyższając jego statystyki i wybierając specjalne umiejętności. Przemierzanie pustkowi w pojedynkę byłoby bardzo nudne i niebezpieczne. Dlatego też do naszej drużyny mogą dołączać różne napotkane postaci, które chętnie pomogą z wykonaniem trudniejszych zadań. Obcych wędrowców należy jednak traktować z rezerwą. W tym okrutnym świecie każdy z nich ma bowiem własne utajnione cele, często sprzeczne z naszymi. Podejrzanych osobników trzeba mieć więc na oku, aby nie obudzić się rano ogołoconym ze sprzętu.

Gra jest bardzo rozbudowana – przemierzając świat możemy trafić na mnóstwo pobocznych zadań. Dzięki temu, na ukończenie Afterfall potrzeba sporej ilości czasu, chociaż wszystko zależy od tego jak bardzo chcemy zagłębić się w zawiłości fabuły. Wiele z misji można przejść na różne sposoby, często także bez używania siły. Czasami jednak jedynym rozwiązaniem jest walka – przeważnie naszymi przeciwnikami są ludzko-podobne zmutowane istoty i inne potwory.

Gra wykorzystuje autorski silnik Unigine, który oferuje bardzo ładną grafikę oraz większość efektów specjalnych znanych z innych czołowych tytułów. Zaawansowana technologia pozwala odtworzyć ciekawe krajobrazy. Podczas naszych podróży zwiedzimy kilkanaście dużych miast, w tym przykładowo zrujnowaną Warszawę. Autorzy stworzyli również system losowych miasteczek, który sprawia, że każdorazowe rozpęczacie gry gwarantuje zupełnie inne doznania i przygody. Od poziomu naszego rozwoju zależy też czy odkryjemy niektóre z miejsc.

Ostatnia modyfikacja 16 stycznia 2009

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 441 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Afterfall: 16+

PC
PS3
X360