Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PCX360
Okładka Afterfall (PS3)

Afterfall

Tytuł z gatunku cRPG, za który odpowiadają polscy programiści ze studia Nicolas Games Intoxicate. Pozycja ta w przedprodukcyjnej fazie znana była jako Burżuazja i pełnymi garściami czerpie z klimatów a la Fallout.

RPG | klasyczne RPG

Okładka Afterfall (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PC PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Afterfall to polska gra z gatunku cRPG, której akcja toczy się w zrujnowanym świecie przyszłości. Za stworzenie tego dzieła odpowiada firma Nicolas Games Intoxicate. Wcześniej tytuł był projektem amatorskim (Burżuazja), kreowanym przez grupę fanów.

Afterfall przenosi nas w realia postapokaliptycznego świata przyszłości. Twórcy poświęcili dużo czasu na stworzenie szczegółowego środowiska, więc przemierzając zniszczone tereny możemy zobaczyć wiele sugestywnych obrazów. Wcielamy się w jednego z wędrowców, próbującego odnaleźć się w tych trudnych warunkach. Nasz bohater w przeszłości stracił większość najbliższych w masakrze, z której udało mu się uciec.

Jak na prawdziwą grę cRPG przystało, możemy rozwijać naszego bohatera, podwyższając jego statystyki i wybierając specjalne umiejętności. Przemierzanie pustkowi w pojedynkę byłoby bardzo nudne i niebezpieczne. Dlatego też do naszej drużyny mogą dołączać różne napotkane postaci, które chętnie pomogą z wykonaniem trudniejszych zadań. Obcych wędrowców należy jednak traktować z rezerwą. W tym okrutnym świecie każdy z nich ma bowiem własne utajnione cele, często sprzeczne z naszymi. Podejrzanych osobników trzeba mieć więc na oku, aby nie obudzić się rano ogołoconym ze sprzętu.

Gra jest bardzo rozbudowana – przemierzając świat możemy trafić na mnóstwo pobocznych zadań. Dzięki temu, na ukończenie Afterfall potrzeba sporej ilości czasu, chociaż wszystko zależy od tego jak bardzo chcemy zagłębić się w zawiłości fabuły. Wiele z misji można przejść na różne sposoby, często także bez używania siły. Czasami jednak jedynym rozwiązaniem jest walka – przeważnie naszymi przeciwnikami są ludzko-podobne zmutowane istoty i inne potwory.

Gra wykorzystuje autorski silnik Unigine, który oferuje bardzo ładną grafikę oraz większość efektów specjalnych znanych z innych czołowych tytułów. Zaawansowana technologia pozwala odtworzyć ciekawe krajobrazy. Podczas naszych podróży zwiedzimy kilkanaście dużych miast, w tym przykładowo zrujnowaną Warszawę. Autorzy stworzyli również system losowych miasteczek, który sprawia, że każdorazowe rozpęczacie gry gwarantuje zupełnie inne doznania i przygody. Od poziomu naszego rozwoju zależy też czy odkryjemy niektóre z miejsc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 441 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Afterfall

16+

Afterfall: Pearl of the Wasteland kolejną odsłoną polskiej serii Afterfall?
Afterfall: Pearl of the Wasteland kolejną odsłoną polskiej serii Afterfall?

wiadomość9 grudnia 2011

Jeden z ostatnich zwiastunów polskiej gry Afterfall: InSanity zawiera prezentację obrazka z logo Afterfall: Pearl of the Wasteland. Całkiem możliwe, że jest to tytuł nowej odsłony serii.

Afterfall się rozkręca – kolejna gra powiązana z filmem o Czarnobylu
Afterfall się rozkręca – kolejna gra powiązana z filmem o Czarnobylu

wiadomość26 października 2010

Firma Nicolas Games zapowiedziała nową produkcję z uniwersum Afterfall, która będzie powiązana z filmem Patryka Vegi - Czarnobyl. Zdjęcia do nowego dzieła autora Pitbulla rozpoczną się w najbliższych miesiącach. Sam reżyser napisze też scenariusz na potrzeby gry. Polskie studio zabierze się za nią dopiero w listopadzie, więc na razie jej szczegóły są nieznane.

Nowe obrazki z Afterfall: Insanity
Nowe obrazki z Afterfall: Insanity

wiadomość21 maja 2010

Rodzimy producent Nicolas Intoxicate zamieścił na swojej stronie nowe obrazki z gry Afterfall: Insanity i trzeba przyznać, że wyglądają one dosyć obiecująco. Wiele wskazuje na to, że ten polski survival horror może być całkiem zgrabną produkcją.

Survival horror Afterfall zmienia nazwę
Survival horror Afterfall zmienia nazwę

wiadomość6 kwietnia 2010

Polski survival horror znany do tej pory jako Afterfall: Rascal otrzymał nową nazwę: Afterfall Insanity. Gra ma pojawić się jeszcze w tym roku i być wprowadzeniem do nowego uniwersum, które później zostanie rozwinięte między innymi w produkcji cRPG. Te i inne informacje o planach Nicolas Games poznaliśmy w magazynie Dzień na rynkach stacji TVN CNBC Biznes.

Pierwsze screeny z Afterfall: Rascal
Pierwsze screeny z Afterfall: Rascal

wiadomość16 marca 2010

Polskie studio Nicolas Games pracujące nad utrzymaną w konwencji survival horroru grą akcji Afterfall: Rascal, opublikowało pierwsze screeny prezentujące wygląd postapokaliptycznego uniwersum gry i dające wyobrażenie o klimacie towarzyszącym rozgrywce.

PC
PS3
X360