Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2011, 12:30

autor: Sarge

Afterfall: Pearl of the Wasteland kolejną odsłoną polskiej serii Afterfall?

Jeden z ostatnich zwiastunów polskiej gry Afterfall: InSanity zawiera prezentację obrazka z logo Afterfall: Pearl of the Wasteland. Całkiem możliwe, że jest to tytuł nowej odsłony serii.

Wygląda na to, że twórcy gry Afterfall: InSanity przygotowują graczy na nadejście kontynuacji. Taki wniosek nasuwa się po obejrzeniu jednego ze zwiastunów udostępnionych przez polskie studio Nicolas Games Intoxicate.

Mowa o materiale promującym Afterfall: InSanity, który został opublikowany kilka dni przed premierą tego tytułu. Na końcu poniższego trailera wyświetla się obrazek z logo Afterfall: Pearl of the Wasteland. Taki sam podtytuł nosiła niegdyś Burżuazja – gra RPG, która dopiero z czasem przerodziła się w projekt o nazwie Afterfall. Twórcy od dłuższego czasu milczą na jego temat.

Czyżby twórcy planowali zatem powrót do pierwotnych założeń? Serwis PC Centre zapytał o to Patryka Hamerlaka z firmy Nicolas Entertainment Group: „Logo, które pojawia się na koniec filmiku, nie zostało tam oczywiście wrzucone przypadkowo i faktycznie - kierowaliśmy je do osób świadomych historii projektu. Biorąc jednak pod uwagę długość cyklu produkcyjnego oraz to, że z pierwszym projektem ujawniliśmy się nieco za szybko, będziemy dawkować informacje dużo precyzyjniej. Chcieliśmy pokazać, że „Perła" nie została przez nas zapomniana. W tej chwili nie mogę jednak zdradzić szczegółów dotyczących ani typu gry, ani tego, czy jest to tytuł roboczy, czy tak będzie finalnie nazywał się kolejny Afterfall”.

Powyższa wypowiedź wyraźnie wskazuje, że coś jest na rzeczy. Studio Nicolas Games Intoxicate od dawna zapowiadało, że uniwersum Afterfall ma zadatki na więcej niż jedną grę. O projekcie RPG o nazwie Afterfall trochę przycichło, więc jego powrót w postaci Afterfall: Pearl of the Wasteland wydaje się całkiem prawdopodobny. Na konkretne informacje w tej sprawie musimy jednak poczekać.

Afterfall: InSanity to gra akcji w stylu Dead Space, która zadebiutowała 25 listopada na pecetach, a w planach jest również wersja na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Tytuł został w pełni zlokalizowany przez firmę CD Projekt, a w rolę głównego bohatera wcielił się Michał Żebrowski – znany aktor filmowy i teatralny.