Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 grudnia 2011, 11:49

autor: Hed

Posiadacze PlayStation Vita będą mogli skorzystać z kilku kont PlayStation Network

Firma Sony poinformowała, że na PlayStation Vita będzie można korzystać z kilku kont PlayStation Network. To dobra wiadomość dla potencjalnych nabywców konsoli, których odstraszyła informacja sprzed tygodnia, mówiąca, że do sprzętu przypiszemy tylko jedno konto.

Na PlayStation Vita będzie można korzystać z kilku kont PlayStation Networkpoinformowała o tym Crystal MacKenzie, przedstawicielka firmy Sony. Przed tygodniem pisaliśmy o tym, że każdy z posiadaczy konsoli będzie mógł przypisać do niej tylko jedno konto, co byłoby ogromnym ograniczeniem dla graczy, którzy dzielą sprzęt z innymi osobami.

MacKenzie wyjaśniła, że dane z PlayStation Network zostaną przypisane do karty pamięci, a nie sprzętu. Dzięki temu wielu użytkowników będzie mogło korzystać z jednej konsoli – wystarczy, że każdy z nich posiada kartę i włoży ją do konsoli. Pojawi się możliwość podmiany konta na danej karcie (przez zresetowanie ustawień) oraz zapisania danych jednego konta na kilku kartach.

Posiadacze PlayStation Vita będą mogli skorzystać z kilku kont PlayStation Network  - ilustracja #1

Powyższe rozwiązanie oznacza, że dzieląc konsolę z innymi osobami zapewne będziemy chcieli dokupić więcej kart pamięci niż tylko jedną. Z czasem pojawi się też pewnie konieczność nabycia kolejnego nośnika, aby zyskać więcej miejsca na gry pobierane z PlayStation Network. Posiadacze PSP pamiętają, że Memory Sticki od firmy Sony kosztowały sporo. Trzeba będzie więc przygotować się na dodatkowe wydatki.

PlayStation Vita pojawi się w europejskich sklepach 22 lutego 2012 roku w dwóch wersjach: 3G i Wi-Fi (za 299,99 i 249,99 euro). Wśród tytułów startowych dostępnych w Europie znajdą się takie propozycje jak: Uncharted: Golden Abyss, WipEout 2048, Little Deviants, Gravity Rush oraz MotorStorm RC.

  1. Więcej informacji o PlayStation Vita