Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCX360PS3
Okładka Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers (PC)

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

Magic The Gathering: Duels of the Planeswalkers stanowi kolejną próbę przeniesienia kultowej karcianki na ekran monitora. Gracz wciela się w potężnego maga i wyrusza w podróż przez zróżnicowane krainy.

Logiczne | fantasy | karciane | Magic: The Gathering | na 2 osoby | kooperacja

Okładka Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers (PC)

data premiery gry:

17cze2009

X360

18cze2010

PC

17wrz2010

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Projekt Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers powołano do życia dzięki współpracy Multiverse (firma założona przez byłych pracowników Netscape) oraz Stainless Games, twórców popularnego niegdyś Carmageddon. Dołożono wszelkich starań, by gra jak najdokładniej odzwierciedlała wszystkie niuanse swojej stołowej odpowiedniczki. Podczas zabawy kompletujemy unikalne talie, wykorzystujemy nadzwyczajne zdolności kart oraz swój spryt i umiejętności. Cała zabawa została podana w bardzo przystępnej formule. Warto zaznaczyć, że tytuł obsługuje nie tylko tryb dla pojedynczego gracza, ale również rozgrywkę przez sieć.

Zasady Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers w żaden sposób nie odbiegają od karcianej wersji gry. Naprzeciwko siebie staje dwóch graczy wcielających się w postacie magów. Każdy z nich dysponuje stworzoną przez siebie magiczną talią, w skład której wchodzą karty reprezentujące różne stwory, zaklęcia, umiejętności bądź artefakty. Karty trafiają z ręki na stół w chwili posiadania wystarczającej ilości many reprezentowanej przez tzw. karty „landy”. Na uwagę zasługuje fakt, że koszt zagrania wybranego czaru zależy nie tylko od liczby, ale również od koloru wspomnianej many. Rozgrywka kończy się w momencie, w którym jeden z graczy za pomocą wymierzonych w niego ataków straci wszystkie punkty energii. Mimo skomplikowanych na pierwszy rzut oka reguł, po chwili wprawy walki przebiegają intuicyjnie i potrafią dostarczyć sporo emocji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 224 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Gry podobne do Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

Klasyfikacja PEGI Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PSN
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • 700 MB HDD
  • Windows XP
Powstanie Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013
Powstanie Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013

wiadomość12 lutego 2012

Mamy dobre wieści dla miłośników serii Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers. Wszystko wskazuje bowiem na to, że trwają już prace nad kolejną odsłoną cyklu.

Zapowiedziano kontynuację Magic: Duels of the Planeswalkers

wiadomość12 marca 2011

Wypuszczona w zeszłym roku gra Magic: Duels of the Planeswalkers okazała się udaną adaptacją karcianego pierwowzoru i zyskała sympatię wielu graczy. Studio Stainless Games postanowiło pójść za ciosem i ujawniło, że pracuje już nad kontynuacją.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11
Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11

wiadomość28 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o starcie beta testów APB: Reloaded, nowych wojownikach w Mortal Kombat, sprzedaży konsol Nintendo, przyszłości marki Enslaved, a także darmowym prezencie dla nabywców Magicki. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Call of Duty: Black Ops, Need for Speed: Hot Pursuit) 25/11/10
Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Call of Duty: Black Ops, Need for Speed: Hot Pursuit) 25/11/10

wiadomość25 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierach dodatków do Enslaved i Ship Simulator: Extremes, debiutach Worms: Battle Islands i Auditorium HD, klasycznej ścieżce dźwiękowej do Gran Turismo 5, wzroście sprzedaży Elemental: War of Magic, a także łatce do pecetowej wersji Need for Speed: Hot Pursuit. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Quake Live, Interplay, Alien Breed Impact) 2/09/10
Wieści ze świata (Quake Live, Interplay, Alien Breed Impact) 2/09/10

wiadomość2 września 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Alien Breed Impact debiutującym na PS3, zwolnieniach w LucasArts, aktualizacji Quake Live, ograniczeniach Kinect, powrocie Interplay do roli wydawcy, a także tajemniczej produkcji firmy SEGA. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3
PC