Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Bubble Bobble Evolution (PSP)

Bubble Bobble Evolution PSP

Bubble Bobble Evolution to pozycja, w której po raz kolejny spotykamy się z rodzeństwem małych dinozaurów, Bubem i Bobem, którzy uzbrojeni w bąbelki muszą poradzić sobie zarówno z przeciwnikami jak i zagadkami logicznymi.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Bubble Bobble Evolution (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

13października2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bubble Bobble Evolution to najnowsze wcielenie "dojrzałej", bo dziewiętnastoletniej już, gry zręcznościowej a jednocześnie pierwsza jej wersja przeznaczona na konsolę przenośną PSP.

Klasyczna formuła zabawy została poddana sporemu liftingowi zachowując jednocześnie wszystko to, co stanowiło o popularności jej pierwowzoru, dzięki czemu ponownie powinna zainteresować fanów tego typu rozgrywek. Po raz kolejny spotykamy się z rodzeństwem małych dinozaurów, Bubem i Bobem, którzy uzbrojeni w bąbelki muszą poradzić sobie zarówno z przeciwnikami jak i zagadkami logicznymi.

Najważniejszą nowością, praktycznie od razu rzucającą się w oczy, jest grafika, której przybył trzeci wymiar. Kolejna niespodzianka to struktura poziomów, już nie statyczna. Zamiast tego twórcy zaoferowali nam cylindryczne poziomy, podzielone na trzy, rozmieszczone wokół centralnego punktu ekrany, pomiędzy którymi możemy dowolnie się przełączać.

Aby ukończyć dany poziom musimy znaleźć rozwiązanie wszystkich zagadek przygotowanych przez twórców. Uległy one nieznacznemu skomplikowaniu a aby je urozmaicić podzielono je na różne etapy, porozrzucane na wspomnianych ekranach. Musimy przykładowo znaleźć źródło ognia aby stopić lodową barierę bądź też podlać roślinę, która rosnąc wypełni przeszkadzającą w dalszej wędrówce szczelinę.

Listę nowości uzupełniają nowe rodzaje bąbelków, wrogów oraz zagadek a także bardziej różnorodne przeszkody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Bubble Bobble Evolution

Klasyfikacja PEGI Bubble Bobble Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Pierwsze screeny z Bubble Bobble Dual Shot na NDS
Pierwsze screeny z Bubble Bobble Dual Shot na NDS

wiadomość28 listopada 2006

Firma Rising Star Games wypuściła pierwsze screenshoty z Bubble Bobble Dual Shot. Będzie to druga, po Bubble Bobble Revolution gra z tej serii na Nintendo DS.