Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2006, 11:20

autor: Draconewt

Pierwsze screeny z Bubble Bobble Dual Shot na NDS

Firma Rising Star Games wypuściła pierwsze screenshoty z Bubble Bobble Dual Shot. Będzie to druga, po Bubble Bobble Revolution gra z tej serii na Nintendo DS.

Firma Rising Star Games wypuściła pierwsze screenshoty z Bubble Bobble Dual Shot. Będzie to druga, po Bubble Bobble Revolution gra z tej serii na Nintendo DS.

Pierwsze screeny z Bubble Bobble Dual Shot na NDS - ilustracja #1

O samej grze wiadomo, że ma oddawać klimat klasycznego Bubble Bobble. Oczywiście twórcy zafundowali graczom kilka dodatków i drobnych zmian. Głównymi bohaterami serii są - jak pamiętamy - dwa urocze dinozaury: zielony Bub i niebieski Bob. Dołączy do nich Bubu – dla odmiany o kolorze czerwonym. Kolejną zmianą jest utrudnienie gry w porównaniu do pierwowzoru. Potworki poszły z duchem czasu i każdy gatunek występuje w trzech kolorach. Nie byłoby to nic strasznego, gdyby nie fakt, że stworka o określonej barwie może skrzywdzić jedynie bąbelek wypuszczony przez dinozaura o tym samym kolorze. Zatem gracz będzie zmuszony zmieniać bohaterów, by zlikwidować wszelkie wraże istoty.

Pierwsze screeny z Bubble Bobble Dual Shot na NDS - ilustracja #2

Następną dość istotną innowacją jest utrudnienie powrotu do wcześniejszej rozgrywki po utracie wszystkich żyć. Nie wystarczy użyć opcji "continue" by móc dalej grać, tak jak to miało miejsce w poprzedniczce. Trzeba przejść jedną z minigierek na touchscreenie. Może to być m.in. zagadka, albo ucieczka przed potworem.

Pierwsze screeny z Bubble Bobble Dual Shot na NDS - ilustracja #3

Jak widać na załączonych screenach, budowa poziomów, a także design bohaterów i potworów stylizowane są na pierwowzór. Samych poziomów ma być 100. Możliwa jest gra multiplayer na trzech graczy – ewenement w serii. Premiera gry ma nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.