Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Bubble Bobble (PC)

Bubble Bobble PC

Bubble Bobble to kolejny hit z automatów, który trafił na Pecety dzięki firmie NovaLogic. Głównymi bohaterami gry są małe brontozaury o imieninach Bub i Bob, które na wyraźne polecenie swoich sympatii, muszą przebrnąć przez pełną niebezpieczeństw jaskinię.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Bubble Bobble (PC)

producent: Novalogic Inc.

wydawca: Taito

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12sierpnia1989

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bubble Bobble to kolejny hit z automatów, który trafił na Pecety dzięki firmie NovaLogic. Głównymi bohaterami gry są małe brontozaury o imieninach Bub i Bob, które na wyraźne polecenie swoich sympatii, muszą przebrnąć przez pełną niebezpieczeństw jaskinię. Jeśli im się to uda, potwierdzą tym samym swoją niesłychaną odwagę i zyskają dozgonny podziw ukochanych.

Grać można zarówno samemu jak i w dwie osoby. Ten ostatni sposób jest zresztą zalecany przez twórców programu, gdyż tylko tak można w pełni ukończyć zmagania. Jaskinia, do której trafią Bub i Bob składa się ze stu wymagających plansz. W każdej z nich pojawiają się małe stworki, których trzeba się oczywiście pozbyć. Jedyną bronią brontozaurów są bańki powietrza. Jeśli przeciwnik zostanie w nią schwytany, można go bez problemu strącić i otrzymać bonus w postaci owoców. Każdy inny kontakt ze stworami kończy się natychmiastową porażką i stratą jednego z kilku „żyć”. Co dwadzieścia kolejnych plansz pojawiają się specjalne wrota, które pozwolą nam poszaleć na ukrytym poziomie. Rozgrywka zmienia wówczas swoje oblicze – chodzi tylko o to, aby jak najszybciej zebrać porozrzucane tu i ówdzie bonusy.

Chociaż początkowo tego nie widać, na pokonanie każdej planszy mamy określoną ilość czasu. Jeśli zbyt długo pracujemy nad załatwieniem przeciwników, wyświetli się ostrzegawczy komunikat. Chwilę później na planszy pojawi się duch, który krążąc po labiryncie, będzie chciał nas zabić. W grze zawarto dużą ilość rozmaitych ułatwień, krążących po całej planszy, podobnie jak nasze bańki. Może się wśród nich znaleźć np. fala wody, zmiatająca wszystkie potworki, jakie napotka na swej drodze lub literki, których ułożenie w napis „Extend” daje dodatkowe „życie”.

Bubble Bobble wykonany jest bardzo solidnie. Ładna grafika oraz przyzwoita, szybko wpadająca w ucho muzyka potęgują doznania estetyczne. Jednak największym walorem programu jest jego olbrzymia grywalność. Eksterminacja potworków wciąga jak diabli, nie dziwne więc, że Bubble Bobble doczekał się dużej ilości konwersji oraz wznowień.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Gry podobne do Bubble Bobble

Wymagania wiekowe Bubble Bobble

odpowiednia dla każdego wieku

Pierwsze screeny z Bubble Bobble Dual Shot na NDS
Pierwsze screeny z Bubble Bobble Dual Shot na NDS

wiadomość28 listopada 2006

Firma Rising Star Games wypuściła pierwsze screenshoty z Bubble Bobble Dual Shot. Będzie to druga, po Bubble Bobble Revolution gra z tej serii na Nintendo DS.

Seria Bubble Bobble powraca dzięki PSP

wiadomość8 stycznia 2006

Obchodząca w 2006 roku dziewiętnaste urodziny pamiętna seria Bubble Bobble doczekała się niedawno kolejnej odsłony – dzięki brytyjskiej firmie Rising Star Games ukazał się produkt pt. Bubble Bobble Revolution, przeznaczony dla konsoli Nintendo DS. Jednakże posiadacze konkurencyjnej platformy PSP nie powinni się zbytnio martwić, gdyż z myślą o nich powstaje gra o nazwie Bubble Bobble Evolution.