Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Bubble Bobble Nostalgie (PC)

Bubble Bobble Nostalgie PC

Przeróbka klasyczne gry zręcznościowo-logicznej. Zadaniem gracza jest pochwycenie smoków za pomocą kolorowych bąbelków. Podczas zabawy możemy zbierać też przeróżne przedmioty, aby nabić wysoki wynik. Twórcy przygotowali 100 etapów oraz parę dodatkowych trybów zabawy.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Bubble Bobble Nostalgie (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3listopada2003

2lutego2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Remake klasycznej gry logicznej, która swą popularność zawdzięcza licznym wersjom na automaty i konsole. „Bubble Bobble Nostalgie” obsługuje jednego lub dwóch graczy. Wcielają się oni w niewielkie smoczki, a ich zadaniem jest pokonanie sterowanej przez komputer drużyny. Cała zabawa opiera się na strzelaniu tytułowymi bąbelkami, tak aby złapały one przeciwników. Po zniewoleniu wroga trzeba się go jeszcze pozbyć (wskakując na niego). Oprócz tego gracz może zająć się zbieraniem różnych cennych przedmiotów - diamentów, owoców czy warzyw dzięki czemu polepszy swój wynik końcowy (ranking najlepszych zawodników). Istotnym elementem "BBN" są też bonusy - cenne przedmioty, które w wielu wypadkach mogą przechylić szalę zwycięstwa na stronę gracza. W zależności od zebranego power-upa sterowany smoczek może przyśpieszyć swe ruchy czy też zwiększyć zasięg wystrzeliwanych bąbelków. Niektóre plansze umożliwiają wykorzystanie tzw. super-bąbelków. Pojawiają się one w specjalnie przygotowanych do tego celu dziurach a pomagają w niszczeniu wyjątkowo natrętnych wrogów.

Podstawowa wersja gry zawiera 100 plansz. Ostatecznym wrogiem jest Zwariowany Czarnoksiężnik. Ponadto istnieje opcja zassania nowych poziomów z Internetu, wtedy też pojawia się drugi z bossów - Duch.

  • Ponad 800 poziomów (po zassaniu wszystkich dodatkowych plików).
  • Internetowy ranking najlepszych zawodników.
  • Wbudowany edytor poziomów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 185 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,90 PLN

Gry podobne do Bubble Bobble Nostalgie

Wymagania wiekowe Bubble Bobble Nostalgie

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bubble Bobble Nostalgie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 64MB RAM
  • Windows 98/ME/XP
  • Direct-X 7.0
Pierwsze screeny z Bubble Bobble Dual Shot na NDS
Pierwsze screeny z Bubble Bobble Dual Shot na NDS

wiadomość28 listopada 2006

Firma Rising Star Games wypuściła pierwsze screenshoty z Bubble Bobble Dual Shot. Będzie to druga, po Bubble Bobble Revolution gra z tej serii na Nintendo DS.

Seria Bubble Bobble powraca dzięki PSP

wiadomość8 stycznia 2006

Obchodząca w 2006 roku dziewiętnaste urodziny pamiętna seria Bubble Bobble doczekała się niedawno kolejnej odsłony – dzięki brytyjskiej firmie Rising Star Games ukazał się produkt pt. Bubble Bobble Revolution, przeznaczony dla konsoli Nintendo DS. Jednakże posiadacze konkurencyjnej platformy PSP nie powinni się zbytnio martwić, gdyż z myślą o nich powstaje gra o nazwie Bubble Bobble Evolution.