Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2008, 12:33

autor: ult

PixelJunk Monsters ukaże się na PSP

Fani dystrybuowanej poprzez PlayStation Store sympatycznej gry logicznej PixelJunk Monsters, będą zapewne ucieszeni z faktu, że firma Q-Games przygotowuje wersję tegoż produktu, przeznaczoną na handheld PSP.

Fani dystrybuowanej poprzez PlayStation Store sympatycznej gry logicznej PixelJunk Monsters,będą zapewne ucieszeni z faktu, że firma Q-Games przygotowuje wersję tegoż produktu, przeznaczoną na handheld PSP.

PixelJunk Monsters ukaże się na PSP - ilustracja #1

Jak twierdzi Dylan Cuthbert, z zespołu Q-Games, decyzja o przeniesieniu akcji na PlayStation Portable motywowana była licznymi mailami, w których gracze pochlebnie wypowiadali się o PJM, bardzo często nadmieniając, że port tego programu byłby ciekawym rozwiązaniem.

Konwersja gry na przenośną konsolę to jedyna zmiana, jaka nas czeka. Niestety, twórcy nie biorą, na chwilę obecną pod uwagę opcji wzbogacenia programu o nowe opcje czy nawet mapy. Przypomnijmy – gra jest połączeniem logicznych łamigłówek i strategii czasu rzeczywistego. Naszym głównym zadaniem jest ochrona zamku przed najeźdźcami, którzy napierają na nas z każdej strony. Pomiędzy jednym atakiem a drugim zajmujemy się także rozbudową naszych systemów obronnych. Obszerniejszy opis możecie znaleźć w naszej Encyklopedii.

PixelJunk Monsters w wersji na PS3 znajduje się na rynku od stycznia bieżącego roku. Port gry na PSP zapowiadany jest na 2009 rok, jednak dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona.