Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2013, 12:10

autor: Góral

PixelJunk Monsters Ultimate HD ukaże się na PS Vita i PC

Zabawna gra typu tower defense z 2008 roku - PixelJunk Monsters - ukaże się na handheldzie PS Vita, a jakiś czas później trafi także na komputery PC. Tytuł, w wersji Ultimate HD, otrzyma wszystkie dodatki wydane do podstawki i zostanie dostosowany do ekranu dotykowego kieszonsolki.

Znana z konsoli PlayStation 3 i handhelda PSP gra typu tower defense PixelJunk Monsters ukaże się w tym roku na PS Vitaujawniło na swojej stronie internetowej studio Double Eleven. Dodatkowo, jak donosi serwis Eurogamer, produkcja trafi także do posiadaczy komputerów PC.

PixelJunk Monsters Ultimate HD powstaje w studiu Double Eleven. - PixelJunk Monsters Ultimate HD ukaże się na PS Vita i PC - wiadomość - 2013-06-26
PixelJunk Monsters Ultimate HD powstaje w studiu Double Eleven.

Jak to bywa przy takich konwersjach, nie będzie to zwykły port leciwej już gry (oryginał ukazał się w PlayStation Store w 2008 roku). Tytuł zawierać ma wszystkie usprawnienia i dodatki, a także wprowadzi garść własnych rozwiązań, w tym funkcje wykorzystujące ekran dotykowy kieszonsolki czy też nowe Trofea.

Produkcja reprezentuje gatunek tower defense. Gracz odpiera w niej kolejne ataki wrogów, szturmujących jego bazę w lesie. Poruszając się po mapie, należy ustawiać budowle i działa, wspomagające bohatera w walce. Rozgrywka ukazana jest z lotu ptaka, a przyjemna, kreskówkowa oprawa graficzna została stworzona w dwóch wymiarach.

Oryginalne PixelJunk Monsters zostało stworzone przez japońskie Q-Games, znane właściwie tylko z serii PixelJunk (chociaż ma na swoim koncie także inne produkcje). Aktualnie firma skupia się na grze PixelJunk Inc., więc konwersję swojego hitu powierzyła angielskiej ekipie.

PixelJunk Monsters Ultimate HD ukaże się na PS Vita i PC - ilustracja #2Studio Double Eleven to niewielki, brytyjski deweloper, powstały w 2009 roku. Firma została założona przez byłych pracowników Rockstar - Lee Hutchinsona i Matta Shepcara. Ekipa nie ma na swoim koncie ani jednej gry własnego pomysłu. Na razie twórcy zajmują się konwersjami cudzych tytułów (LittleBigPlanet i Limbo na PS Vita), chociaż w planach mają własną markę. Najpierw muszą jednak uzbierać wystarczającą sumę pieniędzy na jej stworzenie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.