Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPSV
Okładka PixelJunk Monsters Ultimate HD (PSV)
OkładkaPixelJunk Monsters Ultimate HD (PSV)

PixelJunk Monsters Ultimate HD

Odświeżona wersja gry znanej z konsol PlayStation 3 i PSP. Produkcja reprezentuje gatunek tower defense, w którym należy bronić swojej bazy, atakowanej przez kolejne fale wrogich oddziałów.

Logiczne | tower defense | 2D

PixelJunk Monsters Ultimate HD Premiera

30lip2013

PSV

26sie2013

PC

Gry podobne do PixelJunk Monsters Ultimate HD

Plants vs Zombies

Guns Up!

Fort Defense

PixelJunk Monsters Ultimate HD to specjalna edycja gry PixelJunk Monsters z 2008 roku. Tytuł oryginalnie ukazał się na konsoli PlayStation 3, a następnie został przeniesiony na handhelda PSP. Za produkcję wersji Ultimate HD odpowiada brytyjskie studio Double Eleven, które zajęło się projektem na zlecenie firmy Q-Games, twórców pierwowzoru.

Akcja ma miejsce w różnych zakątkach wielkiego lasu. Na każdym poziomie znajduje się „baza” gracza, którą falami starają się atakować rozmaici przeciwnicy. Należy ich za wszelką cenę powstrzymać, ponieważ gdy dotrą na miejsce, zaczną zabijać znajdujących się wewnątrz mieszkańców.

By temu zapobiec, trzeba ustawiać specjalne budynki i działa, które pomogą bohaterowi powstrzymać przeciwników. Ci poruszają się określonymi ścieżkami w zwartych grupach. W przerwach między kolejnymi falami, przygotowuje się linie obrony, budując wieże strzelnicze, katapulty itp. Dodatkowo da się wykorzystywać różne żywioły, przywołując, np. burzę, która piorunami zniszczy wrogie jednostki. Akcja obserwowana jest z góry, a kamera obejmuje całe, niewielkie pole walki.

PixelJunk Monsters Ultimate HD nie jest zwykłą konwersją na kolejne platformy. Edycja ta została wzbogacona o wszystkie poprawki i dodatki, których doczekał się oryginał.

Oprawa graficzna jest bardzo wesoła i zabawna. Twórcy postawili na dwa wymiary oraz zdecydowali się na bajkowy design postaci i otoczenia. Względem pierwowzoru nie zmieniło się zbyt wiele, dodano jedynie kilka efektów, a całość delikatnie doszlifowano.

Ostatnia modyfikacja 28 czerwca 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Monsters Ultimate HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

PixelJunk Monsters Ultimate HD Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
PSV
PC