Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSVPC
Okładka PixelJunk Monsters Ultimate HD (PSV)

PixelJunk Monsters Ultimate HD

Odświeżona wersja gry znanej z konsol PlayStation 3 i PSP. Produkcja reprezentuje gatunek tower defense, w którym należy bronić swojej bazy, atakowanej przez kolejne fale wrogich oddziałów.

Logiczne | tower defense | 2D

Okładka PixelJunk Monsters Ultimate HD (PSV)

data premiery gry:

30lip2013

PSV

26sie2013

PC

PixelJunk Monsters Ultimate HD to specjalna edycja gry PixelJunk Monsters z 2008 roku. Tytuł oryginalnie ukazał się na konsoli PlayStation 3, a następnie został przeniesiony na handhelda PSP. Za produkcję wersji Ultimate HD odpowiada brytyjskie studio Double Eleven, które zajęło się projektem na zlecenie firmy Q-Games, twórców pierwowzoru.

Akcja ma miejsce w różnych zakątkach wielkiego lasu. Na każdym poziomie znajduje się „baza” gracza, którą falami starają się atakować rozmaici przeciwnicy. Należy ich za wszelką cenę powstrzymać, ponieważ gdy dotrą na miejsce, zaczną zabijać znajdujących się wewnątrz mieszkańców.

By temu zapobiec, trzeba ustawiać specjalne budynki i działa, które pomogą bohaterowi powstrzymać przeciwników. Ci poruszają się określonymi ścieżkami w zwartych grupach. W przerwach między kolejnymi falami, przygotowuje się linie obrony, budując wieże strzelnicze, katapulty itp. Dodatkowo da się wykorzystywać różne żywioły, przywołując, np. burzę, która piorunami zniszczy wrogie jednostki. Akcja obserwowana jest z góry, a kamera obejmuje całe, niewielkie pole walki.

PixelJunk Monsters Ultimate HD nie jest zwykłą konwersją na kolejne platformy. Edycja ta została wzbogacona o wszystkie poprawki i dodatki, których doczekał się oryginał.

Oprawa graficzna jest bardzo wesoła i zabawna. Twórcy postawili na dwa wymiary oraz zdecydowali się na bajkowy design postaci i otoczenia. Względem pierwowzoru nie zmieniło się zbyt wiele, dodano jedynie kilka efektów, a całość delikatnie doszlifowano.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do PixelJunk Monsters Ultimate HD

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Monsters Ultimate HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe PixelJunk Monsters Ultimate HD

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
Tomb Raider, Dead Nation: Apocalypse Edition, Brothers: A Tale of Two Sons w marcowej ofercie PlayStation Plus
Tomb Raider, Dead Nation: Apocalypse Edition, Brothers: A Tale of Two Sons w marcowej ofercie PlayStation Plus

wiadomość27 lutego 2014

Na blogu PlayStation pojawił się zestawienie nowych gier, które od marca zostaną udostępnione abonentom PlayStation Plus. W jej skład wchodzą między innymi Tomb Raider, Dead Nation: Apocalypse Edition, Brothers: A Tale of Two Sons.

PixelJunk Monsters Ultimate HD ukaże się na PS Vita i PC
PixelJunk Monsters Ultimate HD ukaże się na PS Vita i PC

wiadomość26 czerwca 2013

Zabawna gra typu tower defense z 2008 roku - PixelJunk Monsters - ukaże się na handheldzie PS Vita, a jakiś czas później trafi także na komputery PC. Tytuł, w wersji Ultimate HD, otrzyma wszystkie dodatki wydane do podstawki i zostanie dostosowany do ekranu dotykowego kieszonsolki.

PSV
PC