Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSP
Okładka Creature Defense (PSP)

Creature Defense PSP

Ciekawe połączenie gry z gatunku tower defense z karcianką. Podczas obrony naszych włości wykorzystujemy stworzoną przez siebie talię kart reprezentujących różne ataki i potwory.

Strategiczne | fantasy | tower defense | karciane | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Creature Defense (PSP)

producent: Hudson Soft

wydawca: Hudson Soft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

1kwietnia2010

Creature Defense to twórcze połączenie gatunku tower defense z grą karcianą. Za opracowanie produkcji odpowiada firma Hudson Entertainment znana z wielu zręcznościowych gier (Bomberman, Dyna Blaster, Military Madness, Onslaught, Walk It Out).

Gra Creature Defense została stworzona na fali popularności gatunku tower defense. Twórcy postanowili jednak doprawić go mechaniką znaną z typowych gier karcianych w stylu Magic: The Gathering. W rezultacie otrzymujemy połączenie obu motywów w bardzo wciągającej i rozbudowanej produkcji. Zadaniem gracza jest obrona własnego terytorium przed wrogimi siłami. Akcja rozgrywka się w kilku fantastycznych światach.

Na początku zabawy otrzymujemy możliwość stworzenia własnej talii kart, biorąc pod uwagę zdolności przeciwników, typy jednostek, które napotkamy i ich charakterystykę. Po wybraniu odpowiedniego zestawu przechodzimy do właściwej zabawy, czyli obrony przed napastnikami. Podczas walki wykorzystujemy poszczególne karty reprezentujące specjalne umiejętności i ataki. W kolejnych zadaniach rozwijamy możliwości oraz otwieramy dostęp do nowych światów.

Graficznie produkcja plasuje się na przyzwoitym poziomie, gdyż oferuje naprawdę kolorową i przyjemną dla oka oprawę wizualną. W grze pojawia się łącznie ponad 50 typów kart potworów, które zostały ozdobione ilustracjami znanych artystów (wiele z nich dostępnych jest jedynie do ściągnięcia z sieci PlayStation Network).

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Creature Defense

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Creature Defense

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: PlayStation Network