Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2016, 11:10

Call of Duty: Modern Warfare Remastered będzie sprzedawane samodzielnie?

W serwisie Windows Store pojawił się odrębny profil dla Call of Duty: Modern Warfare Remastered, co sugeruje, że w przyszłości ta odświeżona wersja klasycznego FPS-a będzie sprzedawana jako samodzielna produkcja, a nie jedynie jako bonus do specjalnych wydań Call of Duty: Infinite Warfare.

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji firmy Activision ostatnimi czasy było sprawienie, że Call of Duty: Modern Warfare Remastered, czyli odświeżona wersja kultowego przeboju z 2007 roku, dostępna będzie wyłącznie jako część Call of Duty: Infinite Warfare – Legacy Edition, czyli specjalnego i drogiego (około 220 zł na PC i 320 zł na konsolach) wydania tegorocznej odsłony cyklu. Całkiem możliwe jednak, że mimo wszystko pojawi się opcja samodzielnego zakupu remastera.

Remastera z chęcią nabyłoby wiele osób niezainteresowanych Call of Duty: Infinite Warfare. - Call of Duty: Modern Warfare Remastered będzie sprzedawane samodzielnie? - wiadomość - 2016-10-31
Remastera z chęcią nabyłoby wiele osób niezainteresowanych Call of Duty: Infinite Warfare.

Źródłem tych nadziei jest sklep Windows Store, w którym Call of Duty: Modern Warfare Remastered otrzymało własny profil. Możemy tam znaleźć informacje, że gra wchodzi w skład specjalnych wydań Call of Duty: Infinite Warfare znanych jako Digital Legacy oraz Digital Deluxe Editions, ale poświęcenie remasterowi odrębnej strony sugeruje, że będzie można w przyszłości nabyć go jako samodzielną produkcję, zwłaszcza że takich profili nie znajdziemy na razie w innych sklepach, takich jak np. Steam. Możliwe więc, że administratorzy Windows Store trochę się pospieszyli z publikacją.

Współgra to ze spekulacjami, jakie pojawiły się kilka tygodni temu, po wywiadzie, którego udzielił szef studia Raven Software serwisowi Gamereactor. Mówiąc o nadchodzących darmowych aktualizacjach z nowymi mapami stwierdził on bowiem, że otrzymają je wszyscy posiadacze Call of Duty: Modern Warfare Remastered, a nie tylko ci, którzy nabędą ten tytuł jako część specjalnych wydań Call of Duty: Infinite Warfare.

W praktyce spodziewamy się, że udostępnienie opcji zakupu Call of Duty: Modern Warfare Remastered jest nieuniknione i nie wiadomo tylko kiedy to nastąpi. Obecnie firma Activision wykorzystuje tego remastera do zwiększenia sprzedaży Call of Duty: Infinite Warfare, więc na razie nie powinniśmy liczyć, że wkrótce zmieni zdanie. To wydaje się jednak tylko kwestią czasu i gdy odświeżona wersja klasyka wypełni swoją rolę promocyjną to nie mamy wątpliwości, że wydawca pozwoli na zakup samego Call of Duty: Modern Warfare Remastered.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Infinite Warfare zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra trafi do sprzedaży 4 listopada tego roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Call of Duty: Infinite Warfare – kompendium wiedzy
  3. Call of Duty: Modern Warfare Remastered i Infinite Warfare na targach Gamescom 2016 (zapowiedź)