Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2016, 15:55

autor: Adrian Werner

Gears of War 4 dostanie darmowe DLC z dwoma mapami do multiplayera

Studio The Coalition zapowiedziało darmowe DLC do Gears of War 4. Dodatek ukaże się na początku listopada i wprowadzi do trybu multiplayer dwie nowe mapy, stanowiące ulepszone wersje popularnych poziomów z Gears of War 3.

Od premiery Gears of War 4 minęły już prawie trzy tygodnie, więc fani zaczynają dopytywać o nową zawartość. Autorzy, czyli ludzie ze studia The Coalition odpowiedzieli na te pytania zapowiadając darmowe DLC z dwoma dodatkowymi mapami do rozgrywek wieloosobowych.

Obie mapy są odświeżonymi wersjami popularnych poziomów z Gears of War 3. Pierwsza z nich nazwana została Checkout i osadzona jest na terenie supermarketu w Hanover, czyli rodzimym mieście Cole'a. Miejsce to wygląda jednak mocno inaczej niż je zapamiętaliśmy, gdyż od wydarzeń z "trójki" minęło 25 lat. Druga mapa to Drydock i jej akcja toczy się na terenie stoczni.

Na mapach będziemy mogli się bawić w trybach Versus, Horde, Versus Dodgeball i Arms Race. Posiadacze przepustki sezonowej dostaną DLC 1 listopada tego roku, a reszta posiadaczy Gears of War 4 będzie musiała poczekać tydzień dłużej, czyli do 8 listopada.

Warto wspomnieć, że to dopiero początek rozwijania trybu multiplayer w grze. Autorzy obiecują, że każdego miesiąca będą wypuszczali dwie dodatkowe mapy, choć nie jest do końca jasne, czy wszystkie one będą dostępne za darmo.

Przypomnijmy, że Gears of War 4 ukazało się 11 października tego roku. Gra jest częścią programu Xbox Play Anywhere, co oznacza, że ukazała się jednocześnie na Xboksa One i PC, a zakup jednej z tych wersji uprawnia do bezpłatnego pobrania wydania na drugą z platform.

Gra została przyjęta dosyć ciepło, choć nie spełniła do końca pokładanych w niej nadziei. Fanom do gustu przypadła świetna grafika i bardzo udany multiplayer, ale rozczarowała ich słaba kampania i mało wyraziści nowi bohaterowie, którym daleko do weteranów z poprzednich odsłon.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Gears of War 4 - Stare Girsy nie rdzewieją, ale dostają lekkiej zadyszki
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gears of War 4

Gears of War 4