Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 20:45

Halo Wars 2 na E3 - dwa nowe zwiastuny i zapowiedź remastera pierwszej części na PC i Xboksa One

Firma Microsoft pokazała na E3 dwa nowe zwiastuny Halo Wars 2. Ponadto zapowiedziano Halo Wars: Definitive Edition, czyli zremasterowaną edycję pierwszej odsłony cyklu, która dostępna będzie w wersjach na PC i Xboksa One.

Jedną z ostatnich gier, jakie Microsoft pokazał podczas konferencji zorganizowanej z okazji targów E3 było Halo Wars 2, czyli kontynuacja udanego RTS-a z 2009 roku. Obecne na miejscu osoby, jak i fani śledzący streama, wpierw mogli zobaczyć zwiastun CG, a potem filmik z krótkimi fragmentami rozgrywki.

Drugi z tych zwiastunów zapowiadał otwartą betę, która rozpocznie się dzisiaj wieczorem i potrwa do 20 czerwca. Niestety, wezmą w niej udział wyłącznie posiadacze Xboksa One.

Halo Wars 2 powstaje w znanym z cyklu Total War studio Creative Assembly. Gra zmierza na Xboksa One i pecety z systemem Windows 10, a premiera nastąpi 21 lutego przyszłego roku. Warto wspomnieć, że Halo Wars 2 będzie częścią programu Xbox Play Anywhere. Oznacza to, że grę zakupimy tylko raz, otrzymując dostęp do edycji na obie platformy sprzętowe. Ponadto produkcja pozwoli na wspólną zabawę w trybie multiplayer posiadaczom konsol i pecetów.

Poza wersją standardową Microsoft szykuje także tzw. Halo Wars 2: Ultimate Edition. W jego skład wejdzie podstawowa wersja gry, przepustka sezonowa na wszystkie dodatki DLC oraz, co najciekawsze, gra Halo Wars: Definitive Edition. Pod tym tytułem kryje się zremasterowana wersja pierwszej odsłony serii. W planach są wydania na Xboksa One, jak i Windows 10. Na razie nie wiemy, czy tytuł będzie można kupić jako samodzielną produkcję.

  1. Halo Wars 2 – oficjalna strona serii