Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPC
Okładka Voodoo Vince Remastered (XONE)
OkładkaVoodoo Vince Remastered (XONE)

Voodoo Vince Remastered

Odświeżona wersja trójwymiarowej platformówki studia Beep Industries, która zadebiutowała na konsoli Xbox w 2003 roku. W Voodoo Vince Remastered gracz wciela się rolę tytułowego bohatera – lalki voodoo, będącej jednym z eksponatów w sklepie Madam Charmaine.

Akcji | TPP | platformówki 3D | reedycje/remastery/remaki | Xbox Play Anywhere

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Voodoo Vince Remastered Premiera

18kwi2017

PC XONE

producent: Beep Games wydawca: Beep Games Strona oficjalna

Gry podobne do Voodoo Vince Remastered

A Hat in Time

Snake Pass

Yooka-Laylee

Voodoo Vince Remastered jest odświeżoną wersją trójwymiarowej platformówki, która zadebiutowała na konsoli Xbox w 2003 roku. Przygotowaniem tej produkcji zajęło się odpowiedzialne również za pierwowzór studio Beep Industries. Gra trafiła między innymi na platformę PC i XONE.

Fabuła

W Voodoo Vince Remastered gracz wciela się tytułowego Vince'a będącego lalką voodoo. Bohater był jednym z eksponatów w sklepie należącym do Madam Charmaine. Pewnego dnia został ożywiony przez włamywaczy podczas podjętej przez nich próby kradzieży tajemniczej substancji zwanej Zombie Dust. Z uwagi na fakt, że właścicielka tego osobliwego przybytku przyłapała bandytów na gorącym użytku, przestępcom nie pozostało im nic innego, jak porwać nieszczęsną kobietę i salwować się ucieczką. W tym momencie na scenę wkracza protagonista, któremu udało się nawiązać kontakt telepatyczny ze swoją właścicielką. Jego zadaniem jest nie tylko odnalezienie Madam Charmaine, lecz także odwrócenie skutków działania pyłu mającego destrukcyjny wpływ na otaczającą go rzeczywistość.

Mechanika

W Voodoo Vince Remastered na platformie PC i XONE akcja prezentowana jest zza pleców bohatera (TPP). Filar rozgrywki stanowi eksploracja zróżnicowanych lokacji – przygoda wiedzie przez mroczne bagna, nawiedzone cmentarzyska czy choćby przez ekscentryczną dzielnicę francuską. Zwiedzając kolejne miejsca i przeskakując z platformy na platformę bohater musi unikać wszechobecnych pułapek. Nie brakuje tutaj także prostych zagadek środowiskowych, wymagających zazwyczaj aktywacji przełączników. Całości dopełniają etapy, jakie przemierzamy za sterami pojazdów – mowa o łodzi, samochodziku, a nawet o samolocie.

Poza pułapkami i przeszkodami, zagrożenie stanowią przeciwnicy – w starciach z nimi Vince może robić użytek z ponad trzydziestu ataków. Ich listę otwierają standardowe ruchy – atak pięścią oraz atak obrotowy, którym towarzyszą moce specjalne. Wachlarz tych ostatnich prezentuje się nietypowo – oprócz przyzywanych na pole walki piorunów, nasz podopieczny może zrzucać oponentom na głowy ciężkie sejfy lub rozrzucać im pod nogami kłujące pinezki. Od czasu do czasu na naszej drodze stają bossowie – ich pokonanie wymaga zazwyczaj stosowania określonych, często nietypowych taktyk.

Z mocy specjalnych protagonista może jednak skorzystać dopiero po napełnieniu specjalnego paska – dokonuje tego, kolekcjonując paciorki pozostawiane przez pokonanych oponentów. Dostęp do nowych, coraz potężniejszych zdolności zyskujemy natomiast, odnajdując specjalne ikony poukrywane w określonych miejscach na mapach. Dodatkowo, w toku przygody Vince zbiera torebki ze wspomnianym wcześniej Pyłem Zombie (zdobycie 100 takowych owocuje wydłużeniem paska energii), serca (dzięki którym zyskuje dodatkowe życia), a także czaszki – odnalezienie i złapanie takowej zwiększa ilość mocy voodoo, z jakich bohater może korzystać w jednym momencie.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem, Voodoo Vince Remastered na platformie PC i XONE może pochwalić się przede wszystkim poprawioną oprawą audiowizualną. Całość działa w rozdzielczości 1080p, zachowując przy tym animację na poziomie 60 klatek na sekundę. Grafika została wzbogacona o kilka współczesnych efektów; pokuszono się też o podmianę niektórych tekstur. Dodatkowo, zabawie towarzyszy odświeżony soundtrack, nad którym czuwał Steve Kirk – kompozytor ścieżki dźwiękowej oryginału.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Voodoo Vince Remastered: Odpowiednia dla każdego wieku.

Voodoo Vince Remastered Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 430 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GT 440 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 10
PC
XONE