Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka Snake Pass (PC)

Snake Pass

Zręcznościowa gra platformowa z elementami logicznymi, zrealizowana przez brytyjskie studio Sumo Digital na podstawie prototypu Seba Liese, stworzonego na potrzeby imprezy Game Jam.

Zręcznościowe | TPP | fantasy | platformówki 3D | elementy logiczne | Xbox Play Anywhere

Okładka Snake Pass (PC)

data premiery gry:

28mar2017

PC PS4 XONE Switch

Snake Pass to platformówka zręcznościowo-logiczna stworzona przez brytyjskie studio Sumo Digital, znane chociażby z LittleBigPlanet 3 i Forzy Horizon 2 (wersja na konsolę Xbox 360).

Fabuła

Tytuł opowiada o przygodach węża o imieniu Noodle, który wraz ze swoim przyjacielem, kolibrem Doodle, musi odnaleźć klucze do magicznych bram, zapewniających krainie Harmony Foothills magiczną moc. Wszystko przez to, że życie jej mieszkańców zostało zagrożone przez tajemniczego intruza.

Mechanika

Snake Pass to trójwymiarowa produkcja, w której sterujemy wężem. Zakres ruchów gada został dość wiernie oddany, więc nie potrafi on np. skakać. Zamiast tego powoli pełza po ziemi, owija się wokół różnych przeszkód, pływa i nie tylko. W związku z tym podczas zabawy musimy myśleć jak wąż – np. nie możemy po prostu przejść po wąskiej kładce nad przepaścią, ale możemy się wokół niej owinąć, przedostając się w ten sposób na drugą stronę. Podobnie sytuacja wygląda w innych przypadkach i nie raz trzeba się zakręcić wokół bambusowej tyczki czy rozmaitych konstrukcji. Ponadto z pomocą przychodzi czasami nasz kolega koliber, który chwyta nas za ogon i przenosi w niedostępne miejsce. Oczywiście Doodle nie samym pokonywaniem przeszkód żyje i ważnym elementem zabawy jest także szukanie dobrze poukrywanych znajdziek. Łącznie na zainteresowanych czeka piętnaście poziomów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna, podobnie jak w innych grach platformowych, jest żywa i kolorowa. Natomiast ścieżkę dźwiękową Snake Pass na platformę PC, PS4 itd. skomponował David Wise – autor muzyki do mnóstwa produkcji, od starych tytułów jak Wizards & Warriors z NES-a, aż po nowsze projekty, jak Yooka-Laylee.

Inne

Tytuł oryginalnie powstał podczas imprezy Game Jam zorganizowanej przez studio Sumo Digital. Za prototyp odpowiada Seba Liese, który w późniejszym czasie został zaproszony do siedziby dewelopera, gdzie wraz z resztą ekipy stworzył finalną wersję Snake Pass.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Snake Pass

Klasyfikacja PEGI Snake Pass

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Snake Pass

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.68 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560/3 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
Gra Snake Pass za darmo
Gra Snake Pass za darmo

wiadomość11 czerwca 2020

Do 14 czerwca do godziny 19:00 czasu polskiego w Humble Store możemy za darmo zdobyć grę Snake Pass. Tytuł otrzymamy w postaci klucza Steam.

PC
PS4
XONE
Switch