Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXONEPS4PC
Okładka The Elder Scrolls Online: Morrowind (XONE)
OkładkaThe Elder Scrolls Online: Morrowind (XONE)

The Elder Scrolls Online: Morrowind

Kolejne duże rozszerzenie do MMORPG-a The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited od ZeniMax Online Studios. The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind pozwala nam zwiedzić wyspę Vvardenfell, znajdującą się na terenie tytułowej prowincji Morrowind.

To jest dodatek do gry The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited.

RPG | PvP | PvE | MMORPG | sandbox | The Elder Scrolls | MMO

The Elder Scrolls Online: Morrowind Premiera

6cze2017

PC XONE PS4

Gry podobne do The Elder Scrolls Online: Morrowind

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Neverwinter

DC Universe Online

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind jest kolejnym dużym rozszerzeniem do MMORPG-a zatytułowanego The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku podstawowej wersji gry oraz wydanych do tej pory dodatków, za jego opracowanie odpowiada zespół ZeniMax Online Studios. Add-on trafił między innymi na platformę PC, PS4 i XONE, a można go nabyć zarówno w pudełku, jak i drogą cyfrową.

Fabuła

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind pozwala nam zwiedzić kolejny fragment Cesarstwa Tamriel – tym razem padło na wyspę Vvardenfell, znajdującą się na terenie tytułowej prowincji Morrowind. Fabuła koncentruje się na tajemniczej chorobie, która dotknęła Viveca – jednego z członków Trójcy, czyli boskich strażników tego terytorium. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest oczywiście znalezienie lekarstwa i przywrócenie mu sił – w przeciwnym wypadku świat czeka zagłada.

Mechanika

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind nie wprowadza znaczących zmian w mechanice. W dalszym ciągu zatem filar rozgrywki stanowi eksploracja i wykonywanie rozmaitych zadań zlecanych przez zwykłych mieszkańców rozległego świata i przedstawicieli gildii. Istotny element zabawy stanowi również walka z oponentami, których poziom doświadczenia na bieżąco dostosowuje się do poziomu prowadzonej przez gracza postaci. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystko to robić w pojedynkę, jednak przygoda nabiera rumieńców, kiedy poszczególne wydarzenia przeżywamy w towarzystwie innych graczy.

Kluczowym elementem omawianego tutaj dodatku jest zupełnie nowy obszar – wyspa Vvardenfell, znana z The Elder Scrolls III: Morrowind, to największa lokacja, jaka od czasu premiery została zaimplementowana w The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Z uwagi na fakt, że akcja tego tytułu rozgrywa się całe wieki przed tym, jak Nerewaryjczyk rozprawił się z Dagoth Urem, nie wszystko wygląda tak, jak mogli to zapamiętać gracze. Przykładem jest choćby miasto Vivec, którego budowa jeszcze nie została ukończona. Warto nadmienić, że wyspa jest dostępna od samego początku rozgrywki – wprowadzone w jednej z aktualizacji skalowanie poziomu wrogów umożliwia swobodną jej eksplorację zarówno zupełnie nowym graczom, jak i weteranom.

Ponadto rozszerzenie wprowadza nową klasę, jaką jest Strażnik (ang. Warden) – reprezentant tej specjalizacji robi doskonały użytek z magii natury, a dodatkowo w walce z adwersarzami wspiera go oswojony niedźwiedź.

Tryby gry

Podobnie jak podstawowa wersja gry, The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind oferuje warianty rozgrywki oparte na zasadach PvE, a także tryby PvP. Wśród tych ostatnich nowością są tak zwane Battlegrounds, skoncentrowane na starciach trzech czteroosobowych drużyn.

Kwestie techniczne

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind można nabyć zarówno w zestawie z podstawową wersją gry (pozycja dostępna jest w trzech wersjach – oprócz standardowej, w sprzedaży znajdują się dwie edycje kolekcjonerskie), jak i osobno (przez zakup Upgrade Edition lub droższego, rozszerzonego Digital Collector's Upgrade).

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 3,9 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

The Elder Scrolls Online: Morrowind cena w dniu premiery: 244,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls Online: Morrowind

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

The Elder Scrolls Online: Morrowind Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-540 3.06 GHz/AMD A6-3620 2.2 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 6850 lub lepsza
 • 85 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 2300 2.8 GHz/AMD FX4350 4.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 85 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
PC
XONE
PS4