Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPCXONEPSVPS4
Okładka Phantasy Star Online 2 (PC)

Phantasy Star Online 2

Kontynuacja popularnego japońskiego MMORPG osadzonego w realiach science-fiction. Jako członkowie galaktycznej grupy dochodzeniowej Arks podróżujemy po kosmosie i badamy nieznane planety. Do wyboru są trzy rasy (ludzka, newman i cast) oraz tyle samo klas (Hunter, Ranger i Force).

RPG | TPP | science fiction | zagraj za darmo | MMORPG | multiplayer

Okładka Phantasy Star Online 2 (PC)

producent: Sonic Team

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

28lut2013

PSV

20kwi2016

PS4

2020

XONE PC

Phantasy Star Online 2 to kolejna odsłona serii sieciowych gier roleplaying osadzonych w klimatach fantasy. Geneza cyklu sięga 2000 roku, kiedy to pierwsza jego odsłona trafiła na konsole Dreamcast. Za produkcję ponownie odpowiada studio Sega.

Fabuła

W Phantasy Star Online 2 gracze wcielają się w członków galaktycznej grupy dochodzeniowej Arks. Organizacja ta wykorzystuje flotę statków, znaną jako Oracle, do podróżowania po kosmosie i badania nieznanych planet.

Mechanika

W Phantasy Star Online 2 zabawę zaczynamy od stworzenia postaci. Do wyboru są trzy rasy - ludzka, newman i cast. Następnie musimy zdecydować się na jedną z trzech klas (Hunter, Ranger i Force). Phantasy Star Online 2 oferuje bardzo bogate możliwości kreacji wyglądu bohatera. Możliwe jest nawet ręczne modyfikowanie kształtu każdej części ciała.

Gra oferuje do zwiedzania olbrzymią galaktykę, pełną różnorodnych planet, na których znajdziemy mnóstwo potworów do zabicia i zadań do wykonania. Co ciekawe, kształt większości lokacji jest generowany losowo, dzięki czemu wielokrotne odwiedzanie danego miejsca nie nudzi. Naraz w pojedynczej misji może brać udział kilka drużyn, w skład których może wchodzić łącznie 12 graczy.

Zabawę regularnie urozmaicają zdarzenia losowe. Przykładowo, podczas realizacji głównego zadania nagle możemy otrzymać rozkaz wykończenia określonej liczby wrogów lub uratowania sojusznika. Walka jest zdecydowanie bardziej zręcznościowa niż w poprzednich odsłonach cyklu. Najlepiej widać to podczas korzystania z karabinów i pistoletów. Kamera ląduje wtedy za plecami postaci, a celowanie odbywa się jak w tradycyjnych strzelankach. Zwiększono ponadto możliwości ofensywne i poziom sztucznej inteligencji nieprzyjaciół.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do wielu poprzednich części cyklu, które powstawały na fundamentach pierwowzoru, tym razem autorzy zaczęli od zera. W efekcie zaprojektowano kompletnie nowy silnik graficzny i drastycznie przebudowywano każdy elementy gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Phantasy Star Online 2

Wymagania wiekowe Phantasy Star Online 2

odpowiednia dla każdego wieku

MMORPG Phantasy Star Online 2 zadebiutuje na Zachodzie
MMORPG Phantasy Star Online 2 zadebiutuje na Zachodzie

wiadomość9 czerwca 2019

Podczas konferencji Microsoftu firma SEGA ogłosiła, że popularne w Japonii MMORPG Phantasy Star Online 2, osadzone w uniwersum science fiction, po wielu latach trafi wreszcie do zachodnich graczy. Tytuł będzie funkcjonował w modelu free-to-play i oferował pełną zawartość azjatyckiej wersji.

Wieści ze świata (Mars: War Logs, Phantasy Star Online 2) 19/6/13
Wieści ze świata (Mars: War Logs, Phantasy Star Online 2) 19/6/13

wiadomość19 czerwca 2013

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji pecetowej wersji Mars: War Logs, opóźnieniu wydania Phantasy Star Online 2 na zachodnich rynkach, a także dacie premiery dodatku Endless Space: Disharmony. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Final Fantasy, God of War: Wstąpienie, Sony) 6/6/13
Wieści ze świata (Final Fantasy, God of War: Wstąpienie, Sony) 6/6/13

wiadomość6 czerwca 2013

Dziś piszemy m.in. o „Przyszłości Final Fantasy”, dodatku DLC do gry God of War: Wstąpienie, prezentacjach firmy Sony na targach E3, a także relacji z amerykańskiej imprezy, organizowanej przez serwis Twitch.TV. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Minecraft Reality, Phantasy Star Online 2, Halo 4) 26/11/12
Wieści ze świata (Minecraft Reality, Phantasy Star Online 2, Halo 4) 26/11/12

wiadomość26 listopada 2012

Dziś piszemy m.in. o specjalnej aplikacji Minecraft Reality, dacie premiery gry Phantasy Star Online 2 w wersji na PlayStation Vita, a także prawdopodobnych terminach wydania dodatków DLC do strzelaniny Halo 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wyniki finansowe Sega Sammy - duża popularność Phantasy Star Online 2
Wyniki finansowe Sega Sammy - duża popularność Phantasy Star Online 2

wiadomość3 listopada 2012

Firma Sega Sammy opublikowała najnowszy raport finansowy. Wyniki całej korporacji były odrobinę niższe niż w roku ubiegłym, ale wyraźną poprawę kondycji zanotowała sekcja zajmująca się grami. Jest to zasługa m.in. popularności Phantasy Star Online 2.

PC
PSV
PS4
XONE