Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2012, 15:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Minecraft Reality, Phantasy Star Online 2, Halo 4) 26/11/12

Dziś piszemy m.in. o specjalnej aplikacji Minecraft Reality, dacie premiery gry Phantasy Star Online 2 w wersji na PlayStation Vita, a także prawdopodobnych terminach wydania dodatków DLC do strzelaniny Halo 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Minecraft Reality

W usłudze App Store pojawiła się aplikacja Minecraft Reality, pozwalająca na łączenie realnego otoczenia z klockowym światem z Minecrafta za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownicy mogą wybrać obiekt z podstawowej bazy, umieścić go w dowolnym miejscu w realnym świecie, a następnie zapisać na serwerze, by mogli go zobaczyć inni użytkownicy. W grę wchodzi również wgrywanie własnych konstrukcji za pośrednictwem tego adresu. Działanie aplikacji doskonale obrazuje poniższy film. Minecraft Reality to dzieło studia 13th Lab zatwierdzone przez zespół Mojang. Aplikacja kosztuje 1,99 dolara (ok. 6 złotych) na App Store.

Phantasy Star Online 2

Firma SEGA ogłosiła, że gra Phantasy Star Online 2 w wersji na PlayStation Vita ukaże się 28 lutego 2013 roku. Na razie dotyczy to tylko japońskiego PlayStation Network i nie wiadomo, kiedy ewentualnie ta produkcja free to play zostanie udostępniona zachodnim graczom. Wydawca ogłosił jednocześnie, że posiadacze PlayStation Vita będą mogli bawić się na wspólnych serwerach z użytkownikami wersji pecetowej. Oprócz tego ujawniono, że w połowie stycznia przyszłego roku rozpoczną się zamknięte beta testy, do których będzie można zapisywać się od przyszłego miesiąca.

Halo 4

Jak donosi serwis MP1st, jeden z użytkowników forum Halo Council przedstawił daty premier nadchodzących dodatków DLC do gry Halo 4, które miał na krótki czas ujawnić niemiecki interfejs Xboksa 360. Jeśli podane terminy są prawdziwe, to Crimson Map Pack ukaże się 10 grudnia bieżącego roku, Majestic Map Pack zadebiutuje 25 lutego 2013 roku, a Castle Map Pack pojawi się 1 kwietnia 2013 roku. Każde z rozszerzeń to pakiet map do trybu multiplayer, choć na szczegóły będziemy musieli jeszcze poczekać. Studio 343 Industries nie skomentowało jeszcze tego wycieku.

Dzisiejsze doniesienia powstały na podstawie powyższego komunikatu - Wieści ze świata (Minecraft Reality, Phantasy Star Online 2, Halo 4) 26/11/12 - wiadomość - 2012-11-26
Dzisiejsze doniesienia powstały na podstawie powyższego komunikatu

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: