Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Miner Wars 2081 (PC)

Miner Wars 2081

Miner Wars 2081 to utrzymana w klimatach space opery futurystyczna strzelanina, za której powstanie odpowiada studio Keen Software House. Gracz wciela się w rolę pilota statku kosmicznego, a jego zadaniem jest m.in.

Zręcznościowe | science fiction | indie

Okładka Miner Wars 2081 (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360

28lis2012

PC

Miner Wars to kosmiczna strzelanina od studia Keen Software. Gracz dzieli w niej swoją aktywność pomiędzy walkę z przeciwnikami oraz wydobywanie surowców przy użyciu specjalnego statku.

Produkt oferuje odbiorcom piętnaście różnorodnych misji, obejmujących m.in. eksplorację galaktyk, poszukiwanie obcych cywilizacji i cennych kruszców (złota, uranu, rud żelaza), obronę wyznaczonego terytorium przed atakiem czy też ratowanie sojuszników, którzy znaleźli się w opresji. Autorzy wpletli w kampanię zadania dedykowane zarówno samotnym graczom walczącym ze sztuczną inteligencją, jak też osobom chętnym do gry w trybie kooperacji, śmiałkom chcącym skorzystać z opcji „jeden na wszystkich”, a nawet wielbicielom gatunku MMO.

By kosmiczne misje nie znudziły się nabywcom zbyt szybko, w Miner Wars pojawiły się też mniej rozbudowane zadania – wyścigi, polecenia transportu drobnych ładunków, likwidacji niewielkich celów i dokonywania kradzieży rzadkich surowców. Za osiąganie pozytywnych rezultatów jesteśmy nagradzani ulepszonym wyposażeniem dla naszego statku.

Gra posiada bardzo interaktywne środowisko, o czym możemy przekonać się, niszcząc praktycznie wszystko, co zostanie wykryte przez radary naszego statku. Przy tworzeniu wirtualnego wszechświata projektanci nie ograniczali zbytnio swojej wyobraźni, w efekcie czego wykreowali przestrzeń, gdzie odległości liczone są w milionach kilometrów. Wszystko to zaserwowano w pełnym trójwymiarze, z zastosowaniem zaawansowanych efektów graficznych, m.in. dynamicznego oświetlenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Miner Wars 2081

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Miner Wars 2081

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP SP2/Vista/7

Beta Miner Wars 2081 na Steamie – pełna wersja za tydzień
Beta Miner Wars 2081 na Steamie – pełna wersja za tydzień

wiadomość22 listopada 2012

Miner Wars 2081 wyjdzie w przyszłym tygodniu na Steamie. Osoby, które zamówiły wcześniej ten symulator kosmiczny z zaawansowanym systemem destrukcji mogą ściągnąć jego betę na platformie Valve.

X360
PC