Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2017, 20:00

Rewolucja w Guild Wars 2 i wysyp wideo z TESO – Wieści MMO (28/02/2017)

Dziś przyglądamy się pożegnaniu gry Landmark, zmianom mechaniki umiejętności w Guild Wars 2, wczesnemu dostępowi do debiutującego 6 marca Revelation Online, a także najnowszym doniesieniom ze świata The Elder Scrolls Online (np. gameplay z dodatku Morrowind).

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się zamknięciu serwerów Landmark, diametralnym zmianom mechaniki w Guild Wars 2, wczesnemu startowi Revelation Online, a także najnowszym doniesieniom na temat nadchodzącego dodatku do The Elder Scrolls Online.

Rewolucja w Guild Wars 2 i wysyp wideo z TESO – Wieści MMO (28/02/2017) - ilustracja #1

Landmark

21 lutego był ostatnim dniem „życia” Landmark. Produkcja Daybreak Game Company została zamknięta z powodu zbyt małego zainteresowania ze strony graczy. Gra zadebiutowała w czerwcu 2016 roku (wcześniej była dostępna w ramach Steam Early Access, gdzie pojawiła się już w 2014 roku). Według statystyk tytuł trafił jedynie do rąk niespełna 84 tysięcy osób – to nieporównywalnie mniej niż inne gry studia (DC Universe Online, H1Z1, PlanetSide 2). Decyzja deweloperów nie powinna więc dziwić – wolą się oni skupić na bardziej dochodowych i popularnych projektach.

Guild Wars 2

W minionym tygodniu Guild Wars 2 doczekało się sporej aktualizacji, która diametralnie przemodelowała wszystkie dostępne umiejętności oraz mechaniki. Zamierzeniem twórców było poprawienie kulejącego w ostatnim czasie balansu – niektóre postacie były praktycznie niegrywalne i niechętnie przyjmowane do drużyny. Najbardziej oberwało się postaciom zbudowanym pod Power oraz Condition (zadawanie obrażeń czasowych). Deweloperzy z ArenaNet, oprócz wyliczania kolejnych zmian, pokusili się także o kilka słów ich uzasadnienia, tak by gracze mogli dokładnie poznać kierujące nimi motywy. Co najważniejsze – wprowadzone modyfikacje nie są ostateczne i będą jeszcze dogłębnie analizowane w najbliższym czasie. Szczegóły dotyczące aktualizacji znajdziecie tu.

Revelation Online

Revelation Online wystartowało już na dobre. Trwający obecnie early access, do którego dostęp mają wyłącznie nabywcy founder’s packów, da 7-dniową przewagę nad pozostałymi graczami – ci ostatni dołączą do zabawy dopiero 6 marca. Co ważne – wydawca gry zapowiedział, że nie będzie już więcej żadnego czyszczenia kont – wszystkie zdobyte odtąd poziomy i przedmioty pozostaną z nami już do „oficjalnego startu”. Szczegółowe informacje na temat wcześniejszego dostępu znajdziecie w tej wiadomości. Przypominamy, że chętni wciąż mogą jeszcze nabyć wspomniane paczki fundatorskie (a wraz z nimi możliwość udziału w early accessie).

UWAGA – „oficjalnym” polskim serwerem (tj. takim, na którym spotkamy najwięcej rodaków) została wybrana Moonsea. To właśnie tam udają się największe polskie gildie.

The Elder Scrolls Online

Oczekiwanie na debiut najnowszego rozszerzenia The Elder Scrolls Online wciąż trwa, zaś przedstawiciele studia Zenimax wciąż bardzo umiejętnie utrzymują zainteresowanie graczy na najwyższym poziomie. W minionym tygodniu ujawniono, że wątek fabularny Morrowind ma „trwać” przeszło 30 godzin – to świetny wynik, którego pozazdrościć mogą nawet rasowe RPG dla pojedynczego gracza. Wśród natłoku informacji na temat nadchodzącego dodatku nie zabrakło także kilku materiałów wideo – mamy dla Was krótki zwiastun rozgrywki, przeszło 20-minutowe nagranie z podcastu ESO Live, a także ponad godzinny zapis z bardzo szczegółowego wywiadu z twórcami gry, prosto z konferencji w Londynie (niestety wideo dostępne jest jedynie w wersji anglojęzycznej).

Przy okazji przypominamy, że debiut rozszerzenia zaplanowano na 6 czerwca, choć już teraz możecie nabyć je w ramach prowadzonej przedsprzedaży. Jeśli dotąd nie daliście szansy The Elder Scrolls Online być może to właśnie najodpowiedniejszy moment – produkcja rozeszła się dotąd bowiem w aż 8,5 milionach egzemplarzy.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.