Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych (PC)

MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych PC

Symulator pojazdów szynowych jeżdżących po polskich torach. W grze dostępnych jest ponad czterdzieści modeli lokomotyw, a także kilkaset wagonów pasażerskich i towarowych.

Symulacje | pociągi | polskie | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15listopada2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych to rozwijany od lat symulator na PC, skupiający się na pojazdach jeżdżących po polskich torach. Projekt został zapoczątkowany w 2001 roku przez Marcina Woźniaka. W późniejszym czasie w produkcję zaangażowało się więcej osób, w tym chociażby Maciej Czapkiewicz, odpowiedzialny za fizykę gry. Od 2006 roku na stronie produkcji pojawiają się obszerne paczki z dodatkami, usprawniające tytuł i dodające nowe funkcjonalności.

Mechanika

W produkcji wcielamy się w maszynistę, który jeździ rozmaitymi pojazdami szynowymi po trasach rozsianych po całym kraju. Deweloperzy przygotowali cały zestaw maszyn (lokomotywy elektryczne, spalinowe, drezyny i szynobus) – łącznie w grze MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych znajduje się ponad czterdzieści modeli lokomotyw, a także kilkaset wagonów pasażerskich i towarowych.

Produkcja oferuje około siedemdziesięciu scenariuszy i kilkanaście scenerii. Samo sterowanie maszynami odwzorowano bardzo dokładnie, więc nie wystarczy tylko wsiąść do kabiny lokomotywy i przesunąć dźwignię przyspieszenia. Np. przed rozpoczęciem jazdy należy sprawdzić położenie nastawnika kierunkowego, doprowadzić prąd przez podniesienie pantografu, włączyć sprężarkę powietrza i wykonać kilka innych czynności. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze szereg czynników, np. poziom ciśnienia w instalacji. Jeżeli wszystko się zgadza, ustawiamy zawór hamulca na pozycję „jazda” i rozpoczynamy podróż, używając nastawnika. Podczas poruszania się trzeba sprawdzać i korygować prędkość, pamiętać o sygnalizacji świetlnej i wielu innych rzeczach. Oczywiście każdą lokomotywę prowadzi się nieco inaczej, ale we wszystkich przypadkach MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych stara się jak najwierniej odwzorowywać niełatwy fach maszynisty.

Kwestie techniczne

MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych nie jest widowiskową produkcją, gdyż nie taki cel przyświeca deweloperom. Gra ma wiernie odwzorowywać realia, nie tylko pod względem rozgrywki, ale także grafiki. Choć otoczeniu daleko do miana fotorealistycznego, maszyny i ich wnętrza zostały dokładnie odwzorowane i fani pojazdów szynowych nie będą mieć problemów z rozpoznaniem poszczególnych modeli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Gry podobne do MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych

Wymagania wiekowe MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych

odpowiednia dla każdego wieku