Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Train Simulator 2017 (PC)

Symulator Pociągu 2017 PC

Train Simulator 2017

Kolejna odsłona serii symulatorów kolei tworzonych od 2009 roku przez zespół Dovetail Games. Produkcja działa w oparciu o technologię, jaka napędzała poprzednią odsłonę cyklu.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka Train Simulator 2017 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15września2016

7października2016

pudełko PL

Train Simulator 2017 na PC to kolejna odsłona popularnej serii symulatorów kolei od studia Dovetail Games. Produkcja została udostępniona w kilku wersjach. Posiadacze wcześniejszych odsłon doczekali się darmowej aktualizacji do edycji na 2017 rok, ale nie zawarto w niej nowych tras; te są dostępne w standardowym wydaniu produkcji oraz w limitowanej czasowo wersji Pioneers Edition (zapewniającej m.in. udział w beta testach Train Sim World: CSX Heavy Haul). Dodatkowo osoby, które zaopatrzyły się wcześniej w elementy występujące w Train Simulator 2017 (np. jedną czy dwie trasy), otrzymują odpowiednią zniżkę na zakup Standard i Pioneers Edition.

Mechanika

Rozgrywka w Train Simulator 2017 nie odbiega znacząco od poprzedniej części cyklu. Jest to więc zaawansowany symulator pozwalający na kierowanie rozmaitymi pociągami, którymi przewozimy pasażerów w lokacjach rozsianych po całym świecie. Nowości związane są przede wszystkim z trasami, gdyż gra oferuje dostęp do czterech dodatkowych linii. Gracze mogą jeździć w Niemczech, pomiędzy miastami Lubeka – Hamburg, używając odnowionej lokomotywy DB BR 218. W Ameryce Północnej pędzimy w nowoczesnym NJ TRANSIT ALP-45DP od Nowego Jorku po New Jersey. We Francji przemierzamy trasę łączącą Marsylię z Awinion, siedząc w kabinie TGV Duplex, a w Wielkiej Brytanii kierujemy Arriva Trains Wales Class 175, jeżdżąc pomiędzy Bristolem a Cardiff.

Oczywiście jest to zaledwie początek, gdyż cykl znany jest z tego, że gracze mogą rozszerzać go o szereg rozmaitych dodatków. Najwięksi fani pieniądze przeznaczają m.in. na kolejne trasy, maszyny czy scenariusze.

Kwestie techniczne

Train Simulator 2017 na PC wykorzystuje tę samą technologię co gra Train Simulator 2016 i nie różni się od niej pod względem oprawy graficznej, ale za to zapewnia kompatybilność z Warsztatem Steam. Możemy tam znaleźć zadania i trasy przygotowane przez innych graczy z użyciem udostępnionego edytora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Symulator Pociągu 2017

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Symulator Pociągu 2017

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 40 GB HDD
  • Windows 7 64-bit