Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trainz Simulator: A New Era (PC)

Trainz: Nowa Era PC

Trainz Simulator: A New Era

Kolejna z części popularnej serii symulacyjnej Trainz, otwierająca – zgodnie z podtytułem gry – nową erę w historii cyklu. Pierwszą z nowości jest nowy-stary producent, N3V Games, skupiający oryginalnych twórców serii ze studia Auran.

Symulacje | pociągi | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka Trainz Simulator: A New Era (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15maja2015

15maja2015

pudełko PL

Trainz Simulator: A New Era to kolejna odsłona popularnego cyklu symulatorów pociągów, stanowiąca swoistą rewolucję w dziejach serii. Za jej powstanie odpowiada australijskie studio N3V Games, wcześniej znane jako Auran – a więc ci sami ludzie, którzy dali światu markę Trainz Simulator.

Podstawowe założenia rozgrywki nie uległy zmianom. W dalszym ciągu mamy do czynienia z produkcją spełniającą marzenia wszystkich, którzy w młodzieńczych latach bawili się puszczaniem miniaturowych pociągów po makietach. Gracze rzeźbią więc teren, układają na nim tory, a następnie puszczają po nich skład kolejowy, wcielając się w maszynistę, który ma za zadanie bezpiecznie pokonać trasę, zbierając pasażerów i ładunki na stacjach etc. Dostępne są różnorodne pojazdy, począwszy od tych, które wyznaczają początek historii kolejnictwa, a skończywszy na najnowszych osiągnięciach techniki w tej dziedzinie.

Rewolucja w serii jest widoczna przede wszystkim w technologicznej stronie tytułu. Gros środków zgromadzonych przez twórców został bowiem przeznaczony na stworzenie nowego silnika, nazwanego E2. Pozwolił on na wyniesienie oprawy graficznej na nieporównanie wyższy poziom w stosunku do Trainz Simulator 12. Modele otrzymały jeszcze więcej szczegółów, otoczenie torów stało się znacznie bogatsze w różne obiekty i bardziej żywe, ponadto na ekranie widzimy wiele zaawansowanych efektów, takich jak HDR, dynamiczne oświetlenie i cieniowanie i spektakularne skutki zmiennych warunków atmosferycznych.

Oprócz widowiskowej oprawy, nowa technologia pozwoliła także znacząco poprawić model fizyczny i realizm zachowania pociągu. Tym samym zwolennicy autentyczności otrzymali jeszcze większe wyzwanie niż dotychczas, ale twórcy postarali się, aby w grze nie zabrakło rozmaitych ułatwień. Osoby, które nigdy nie siedziały w kabinie maszynisty, również powinny być więc w stanie czerpać przyjemność z rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 84,90 PLN

Gry podobne do Trainz: Nowa Era

Klasyfikacja PEGI Trainz: Nowa Era

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Trainz: Nowa Era

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2300 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 430/Radeon 5500 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3330 3.0 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 6950 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 8.1 64-bit
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 marca 2015 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 marca 2015 r.)

wiadomość23 marca 2015

Miniony tydzień na polskim rynku upłynął pod znakiem ujawniania nowych informacji na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ponadto do sprzedaży trafiła wyczekiwana rodzima strategia 4X.

Trainz: A New Era ukaże się w lutym 2015 roku
Trainz: A New Era ukaże się w lutym 2015 roku

wiadomość28 listopada 2014

Studio N3V Games poinformowało, że Trainz: A New Era, nowa odsłona popularnego symulatora pociągów, ukaże się 27 lutego 2015 roku na komputerach osobistych. Przy okazji opublikowano nagranie, na którym deweloperzy omawiają m.in. elementy oprawy graficznej.

Trainz Simulator: A New Era – trwa zbiórka pieniędzy na nowy symulator pociągów z rewolucyjną technologią
Trainz Simulator: A New Era – trwa zbiórka pieniędzy na nowy symulator pociągów z rewolucyjną technologią

wiadomość4 grudnia 2013

Studio N3V Games, znane dawniej jako Auran, rozpoczęło na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy na grę Trainz Simulator: A New Era. Twórcy opracowują od początku zaawansowaną technologię, która przeniesie ich dzieło w „nową erę” i pozwoli uczynić duży krok naprzód w rozwoju serii.