Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Train Simulator 2016 (PC)
OkładkaTrain Simulator 2016 (PC)

Train Simulator 2016 PC

Kolejna z dorocznych edycji jednego z najpopularniejszych symulatorów kolejowych, rozwijanego od lat nieprzerwanie przez ekipę Rail Simulation Developments.

Symulacje | pociągi

Train Simulator 2016 Premiera PC

17września2015

pudełko PL

17września2015

producent: Dovetail Games/Rail Simulator Developments wydawca: Dovetail Games/Rail Simulator Developments wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Train Simulator 2016

Trainz Simulator 12

Trainz: Nowa Era

Symulator Pociągu 2014

Train Simulator 2016 na platformę PC to siódma odsłona serii Train Simulator, która słynie z realistycznego symulowania zachowania pociągów i… oferowania ogromnej liczby dodatków DLC o łącznej wartości idącej w tysiące złotych. Cykl ten ukazuje się od 2009 roku (pierwotnie pod nazwą RailWorks), a jego kolejne części są udostępniane posiadaczom poprzednich w postaci darmowych aktualizacji. Nie inaczej jest w przypadku edycji 2016, choć aktualizacja nie zawiera wszystkich innowacji oferowanych przez tę odsłonę. Za przygotowanie omawianej produkcji odpowiada, tak jak dotychczas, firma Dovetail Games (znana również jako RailSimulator.com).

Mechanika

W Train Simulator 2016 platformę PC fundament rozgrywki pozostał niezmieniony względem poprzednich odsłon serii. W dalszym ciągu jest to tytuł przeznaczony zwłaszcza dla zapalonych miłośników kolei, oferujący możliwość kierowania rozmaitymi pociągami na trasach we wszystkich zakątkach świata. Oprócz swobodnych przejażdżek dostępne są także wyzwania, w których maszyna i trasa zostają z góry narzucone graczowi, a w dodatku w grę wchodzą szczególne warunki (pogodowe, czasowe etc.). Nie brakuje także edytora, pozwalającego tworzyć własne lokomotywy, lokacje czy zadania.

Train Simulator 2016 odróżnia się od poprzedniczek przede wszystkim świeżą zawartością. Mowa tu głównie o 15 niedostępnych wcześniej lokomotywach oraz trzech specjalnych wyzwaniach, zatytułowanych „Początki elektryfikacji kolei niemieckiej”, „Rewolucja parowa w Stanach Zjednoczonych” oraz „Złota Era brytyjskich kolei parowych”. Przygotowano również tryb Railfan, który stanowi odpowiednik tzw. „train-spottingu” (gracz ustawia aparat w wybranym miejscu przy torach, a następnie fotografuje przejeżdżające pociągi).

Kwestie techniczne

Train Simulator 2016 na platformę PC pod względem warstwy technicznej jakościowo nie odbiega zanadto od edycji 2015. Najwyraźniejsze zmiany można dostrzec w interfejsie użytkownika. Ponadto mniej zaawansowani miłośnicy pociągów mogą skorzystać z nowego systemu pomocy w kierowaniu.

Warto wspomnieć, że według pierwotnych zapowiedzi omawiana produkcja miała wykorzystać technologię Unreal Engine 4, przynosząc graficzną rewolucję w serii, ale ostatecznie nakład pracy potrzebny do zmiany silnika przerósł dewelopera (nie udało się dokonać modyfikacji na czas). Zaletą takiego obrotu spraw jest jednak fakt, że Train Simulator 2016 pozostaje kompatybilny ze wszystkimi dodatkami DLC, jakie zostały przygotowane dla dotychczasowych odsłon cyklu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Train Simulator 2016 cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Train Simulator 2016

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Train Simulator 2016 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB 8800 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows Vista/7/8