Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2019, 11:15

autor: AlexB

Polskie SUPERHOT VR z 2 milionami dolarów w tydzień

Tylko przez miniony świąteczny tydzień SUPERHOT VR od polskiego studia SUPERHOT team zarobiło przeszło 2 miliony dolarów. Tytuł jest dostępny na PC oraz konsoli PlayStation 4.

Polskie studio SUPERHOT team zamyka rok w doskonałych nastrojach. Na Twitterze poinformowano, że gra SUPERHOT VR, czyli przeznaczona na urządzenia do wirtualnej rzeczywistości wersja nietypowej strzelanki FPP, tylko przez miniony tydzień zgarnęła na całym świecie przeszło 2 miliony dolarów. Kwota ta obejmuje sprzedaż zarówno edycji na PC, jak i na PlayStation 4 (w przypadku tej drugiej zarobek obliczono jedynie w oparciu o szacunki, lecz według zapewnień można im wierzyć).

Fakt, że rodzima produkcja odnosi takie sukcesy przeszło trzy lata od premiery, raczej nie jest specjalnie szokujący. Tytuł zebrał bardzo dobre oceny w mediach branżowych i jest uważany za jedną z ciekawszych produkcji przeznaczonych na urządzenia do wirtualnej rzeczywistości. Jako że w okresie świątecznym gogle VR zapewne trafiły pod choinkę wielu osób, naturalne wydaje się, że spora część z nich chciała mieć w swojej kolekcji SUPERHOT VR.

Bożonarodzeniowemu sukcesowi produkcji studia SUPERHOT team pomogło również to, że jej cyfrowe wydania zarówno na PC, jak i na PlayStation 4 można obecnie kupić po obniżonych cenach. W PlayStation Store na tytuł trzeba wydać 67 złotych, a na Steamie 61,19 złotych.

SUPERHOT VR osiągnęło sukces w tegorocznym okresie świątecznym. - Polskie SUPERHOT VR z 2 milionami dolarów w tydzień - wiadomość - 2019-12-30
SUPERHOT VR osiągnęło sukces w tegorocznym okresie świątecznym.

Skoro jesteśmy już w temacie platformy firmy Valve, to warto zauważyć, że SUPERHOT VR znalazł się w kategorii Platyna w zestawieniu Najlepsze w 2019 roku – Wirtualna rzeczywistość. Innymi słowy, jest to jedna z najlepiej sprzedających się produkcji przeznaczonych na urządzenia VR w minionych dwunastu miesiącach w popularnym cyfrowym sklepie.

Choć gogle do wirtualnej rzeczywistości wciąż nie należą do specjalnie popularnych urządzeń, to niewykluczone że w przyszłym roku się to zmieni. Wielkimi krokami zbliża się bowiem premiera Half-Life: Alyx od firmy Valve, czyli pobocznej odsłony kultowego cyklu strzelanek FPP. Jeśli odniesie ona sukces, to kto wie – być może w kolejnym okresie świątecznym SUPERHOT VR zarobi jeszcze więcej.

  1. Oficjalna strona gry SUPERHOT VR