Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2019, 11:15

autor: AlexB

Polskie SUPERHOT VR z 2 milionami dolarów w tydzień

Tylko przez miniony świąteczny tydzień SUPERHOT VR od polskiego studia SUPERHOT team zarobiło przeszło 2 miliony dolarów. Tytuł jest dostępny na PC oraz konsoli PlayStation 4.

Polskie studio SUPERHOT team zamyka rok w doskonałych nastrojach. Na Twitterze poinformowano, że gra SUPERHOT VR, czyli przeznaczona na urządzenia do wirtualnej rzeczywistości wersja nietypowej strzelanki FPP, tylko przez miniony tydzień zgarnęła na całym świecie przeszło 2 miliony dolarów. Kwota ta obejmuje sprzedaż zarówno edycji na PC, jak i na PlayStation 4 (w przypadku tej drugiej zarobek obliczono jedynie w oparciu o szacunki, lecz według zapewnień można im wierzyć).

Fakt, że rodzima produkcja odnosi takie sukcesy przeszło trzy lata od premiery, raczej nie jest specjalnie szokujący. Tytuł zebrał bardzo dobre oceny w mediach branżowych i jest uważany za jedną z ciekawszych produkcji przeznaczonych na urządzenia do wirtualnej rzeczywistości. Jako że w okresie świątecznym gogle VR zapewne trafiły pod choinkę wielu osób, naturalne wydaje się, że spora część z nich chciała mieć w swojej kolekcji SUPERHOT VR.

Bożonarodzeniowemu sukcesowi produkcji studia SUPERHOT team pomogło również to, że jej cyfrowe wydania zarówno na PC, jak i na PlayStation 4 można obecnie kupić po obniżonych cenach. W PlayStation Store na tytuł trzeba wydać 67 złotych, a na Steamie 61,19 złotych.

SUPERHOT VR osiągnęło sukces w tegorocznym okresie świątecznym. - Polskie SUPERHOT VR z 2 milionami dolarów w tydzień - wiadomość - 2019-12-30
SUPERHOT VR osiągnęło sukces w tegorocznym okresie świątecznym.

Skoro jesteśmy już w temacie platformy firmy Valve, to warto zauważyć, że SUPERHOT VR znalazł się w kategorii Platyna w zestawieniu Najlepsze w 2019 roku – Wirtualna rzeczywistość. Innymi słowy, jest to jedna z najlepiej sprzedających się produkcji przeznaczonych na urządzenia VR w minionych dwunastu miesiącach w popularnym cyfrowym sklepie.

Choć gogle do wirtualnej rzeczywistości wciąż nie należą do specjalnie popularnych urządzeń, to niewykluczone że w przyszłym roku się to zmieni. Wielkimi krokami zbliża się bowiem premiera Half-Life: Alyx od firmy Valve, czyli pobocznej odsłony kultowego cyklu strzelanek FPP. Jeśli odniesie ona sukces, to kto wie – być może w kolejnym okresie świątecznym SUPERHOT VR zarobi jeszcze więcej.

  1. Oficjalna strona gry SUPERHOT VR
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
SUPERHOT VR

SUPERHOT VR