Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2015, 12:45

autor: Draug

Wieści ze świata (Demon’s Souls, Dreamfall: Chapters, WB. Games Montreal, Mirage: Arcane Warfare) 30/11/2015

Dziś piszemy m.in. o możliwym wydaniu Demon’s Souls na PS4, dacie premiery IV epizodu Dreamfall: Chapters, dwóch niezapowiedzianych grach AAA w świecie DC od studia Warner Bros. Games Montreal oraz zarejestrowaniu przez twórców Chivalry znaku handlowego Mirage: Arcane Warfare. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Demon’s Souls wyjdzie na PlayStation 4?

Wieści ze świata (Demon’s Souls, Dreamfall: Chapters, WB. Games Montreal, Mirage: Arcane Warfare) 30/11/2015 - ilustracja #1

Na oficjalnym twitterowym koncie gry Bloodborne pojawił się wpis z sugestywnym zdjęciem (widocznym powyżej). Widać na nim grzbiety pudełkowych wydań wspomnianego tytułu, a nad nimi box gry Demon’s Souls. Obrazkowi nie towarzyszy żaden podpis, ale w Internecie zahuczało od domysłów. Zestawienie takich dwóch produkcji na jednej fotografii jest poczytywane za skrytą zapowiedź remastera Demon’s Souls na PlayStation 4. Przypuszczalnie gra mogłaby zostać zapowiedziana podczas nadchodzącej imprezy PlayStation Experience, która odbędzie się w dniach 5-6 grudnia. Domysły te można uznać za wiarygodne, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że omawiana produkcja, podobnie jak Bloodborne, powstała jako „ekskluzyw” na konsolę firmy Sony (wyszła na PS3 w 2009 roku).

Warner Bros. Games Montreal tworzy dwie gry w świecie DC

Jak wynika z ogłoszenia o ofertach pracy, które wyświetla się na oficjalnej stronie studia, Warner Bros. Games Montreal (twórcy gry Batman: Arkham Origins) pracuje obecnie nad dwiema produkcjami AAA z akcją osadzoną w komiksowym uniwersum DC. Deweloper nie zdradza, czym będą te projekty, ale istnieją poszlaki (z czerwca i lipca) wskazujące, że jeden z nich będzie tytułem z Supermanem w roli głównej. Serwis DSOGaming sugeruje natomiast, że kanadyjski zespół może mieć w planach kolejną odsłonę serii Batman: Arkham, rozgrywającą się między Origins a Asylum, i/lub adaptację historii Suicide Squad.

Dreamfall: Chapters – czwarty odcinek wyjdzie w czwartek

Studio Red Thread Games obwieściło, że czwarty odcinek przygodówki Dreamfall: Chapters (zatytułowany Book Four: Revelations) trafi w ręce graczy już 3 grudnia, czyli w najbliższy czwartek. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun nowego epizodu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że kilka dni temu omawiana gra doczekała się ważnego patcha, który wprowadził znaczące zmiany techniczne (wynikające z przeniesienia produkcji na silnik Unity 5.2).

Twórcy Chivalry zarejestrowali znak Mirage: Arcane Warfare

Jak zauważyli użytkownicy Reddita, studio Torn Banner – znane z sieciowej gry akcji Chivalry: Medieval Warfare – kilkanaście dni temu zarejestrowało w amerykańskim biurze patentowym znak handlowy Mirage: Arcane Warfare. Nie wiadomo o nim nic pewnego ponad to, że mamy do czynienia z grą wideo, ale konstrukcja nazwy sugeruje, iż deweloper szykuje projekt podobny do wspomnianej wcześniej produkcji, tyle że osadzony w realiach magicznego fantasy.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: