Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2015, 13:30

autor: Draug

Wieści ze świata (Dreamfall: Chapters, Final Fantasy VI, Dragon’s Lair: The Movie, Knight Squad) 26/11/2015

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji poprawiającej grafikę i optymalizację w Dreamfall: Chapters, możliwym wydaniu Final Fantasy VI na PC, niepowodzeniu pierwszej zbiórki pieniędzy na film Dragon’s Lair i planach rozpoczęcia drugiej oraz o milionie pobrań gry Knight Squad. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dreamfall: Chapers przeniesione na silnik Unity 5.2

Studio Red Thread Games wypuściło pokaźną aktualizację do przygodówki Dreamfall: Chapters. Odzwierciedla ona przeniesienie gry z silnika Unity 4.6 na wersję 5.2, co poskutkowało dużym wzrostem wydajności, jak również poprawą grafiki. Deweloper szacuje (na podstawie doniesień beta testerów), że licznik klatek na sekundę może podskoczyć nawet o 50-200%. Jednocześnie zasięg rysowania cieni został dwukrotnie zwiększony, poprawiły się efekty oświetlenia, a tekstury materiałów takich jak skóra czy ubrania zaczęły wyglądać bardziej realistycznie. Nie zabrakło też pewnych poprawek w rozgrywce i eliminacji szeregu bugów. Więcej informacji na temat wprowadzonych zmian znajdziecie tutaj, natomiast screeny prezentujące ulepszenia graficzne obejrzycie w naszej galerii.

Wieści ze świata (Dreamfall: Chapters, Final Fantasy VI, Dragon’s Lair: The Movie, Knight Squad) 26/11/2015 - ilustracja #1

Final Fantasy VI wyjdzie na PC?

Jak zauważył serwis WCCFTech, w bazie europejskiej agencji ratingowej PEGI pojawił się dzisiaj wpis dla pecetowej wersji gry Final Fantasy VI. Wygląda więc na to, że firma Square Enix planuje wydanie kolejnej klasycznej odsłony swojej kultowej jRPG-owej serii na komputerach osobistych – i wydaje się to jak najbardziej prawdopodobne, biorąc pod uwagę chociażby fakt, ze dwa miesiące temu na Steamie zadebiutowała piąta odsłona tego samego cyklu.

Dragon’s Lair: The Movie – kickstarterowa zbiórka anulowana

Po niecałym miesiącu od rozpoczęcia, gdy stało się jasne, że zakładanego celu nie uda się osiągnąć (licznik stanął na 241,6 tys. z potrzebnych 550 tys.), kickstarterowa zbiórka pieniędzy na ekranizację kultowej zręcznościówki Dragon’s Lair została wstrzymana. Nie oznacza to jednak końca projektu. Nowa, ponoć lepsza akcja crowdfundingowa ruszy w serwisie Indiegogo już 1 grudnia.

Wieści ze świata (Dreamfall: Chapters, Final Fantasy VI, Dragon’s Lair: The Movie, Knight Squad) 26/11/2015 - ilustracja #2

Knight Squad pobrany milion razy

Knight Squad to sieciowa zręcznościówka 2D od niezależnego studia Chainawesome Games, w której maksymalnie ośmiu rycerzy spotyka się na niewielkich arenach, by toczyć dynamiczne pojedynki przy użyciu szerokiego wachlarza środków zagłady. Tytuł zadebiutował 16 listopada bieżącego roku w formie cyfrowej na pecetach i Xboksie One i został od tamtej pory pobrany ponad milion razy (na obu platformach sprzętowych). Największy udział w tym sukcesie ma bez wątpienia wersja konsolowa, jako że Knight Squad od dnia premiery jest dostępny za darmo w ramach programu Games with Gold.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: