Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PCXONE
Okładka Stories: The Path of Destinies (PC)

Stories: The Path of Destinies

Osadzone w realiach fantasy RPG akcji w rzucie izometrycznym. Stories: The Path of Destinies rozgrywa się w pełnej latających wysp krainie zamieszkanej przez kilka gatunków uczłowieczonych zwierząt.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | indie | RPG akcji

Okładka Stories: The Path of Destinies (PC)

data premiery gry:

12kwi2016

PS4 PC

22mar2019

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stories: The Path of Destinies to RPG akcji opracowane przez pracowników niezależnego montrealskiego studia Spearhead Games, które stworzyło udaną grę logiczną Tiny Brains oraz zręcznościówkę Arena: Cyber Evolution. Zatrudnieni w zespole ludzie mają także spore doświadczenie w pracach nad dużymi projektami. Spearhead Games założyli bowiem weterani branży, wśród których główne skrzypce grają Malik Boukhira (współprojektował Assassin’s Creed II i Dead Space 3), Simon Darveau (szef zespołu Ubisoft Singapore podczas produkcji Assassin’s Creed III) oraz Atul Mehra (pracował przy serii Army of Two).

Fabuła

Stories: The Path of Destinies przenosi nas do bajkowej krainy fantasy, pełnej latających wysp i statków powietrznych oraz zamieszkałej przez kilka gatunków antropomorficznych zwierząt. Wcielamy się w lisa imieniem Raynardo, podniebnego korsarza. Bohater wraz z liczną grupą podobnych mu śmiałków miał nieszczęście wplątać się w konflikt z armadą rozpoczynającego inwazję potężnego Imperium. Starcie to zakończyło się dla nich tragicznie i tylko Raynardo uszedł z życiem. Zamiast uciec, bohater niechętnie postanawia spróbować powstrzymać Imperium i tym samym uratować swoją ojczyznę.

Podczas przygód bohater uratuje z niewoli swojego starego przyjaciela – królika imieniem Lapino, który pomoże mu w pokrzyżowaniu planów wrogiej armady. Warto dodać, że Stories: The Path of Destinies nigdy nie traktuje swojej fabuły zbyt serio, a cały scenariusz prezentowany jest z dużym poczuciem humoru.

Mechanika

Mechanizmy rozgrywki w Stories: The Path of Destinies czerpią z klasyki gatunku RPG akcji. Wydarzenia obserwujemy sponad głowy bohatera, a podczas zabawy zajmujemy się eksplorowaniem świata, gromadzeniem przedmiotów i złota, rozwijaniem postaci oraz – przede wszystkim – pokonywaniem hord wrogów. System walki jest mocno zręcznościowy i przedkłada umiejętności oraz refleks samego gracza nad statystyki kierowanej przez niego postaci.

Ciekawym elementem Stories: The Path of Destinies jest sposób prezentowania fabuły i wpływ, jaki mają na nią gracze. Zabawie towarzyszy narrator, regularnie komentujący wydarzenia na ekranie i zapewniający im dodatkowy kontekst. Jednocześnie gracz co chwila zmuszony jest podejmować istotne decyzje i zarówno sama historia, jak i opowiadający ją narrator, w sposób dynamiczny dopasowują do tych wyborów.

Kwestie techniczne

Stories: The Path of Destinies może pochwalić się atrakcyjną oprawą graficzną. Wykonano ją w pełnym trójwymiarze, a jednocześnie autorzy postawili na kolorowy i lekko uproszczony styl wizualny, przywodzący na myśl filmy anomowane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Gry podobne do Stories: The Path of Destinies

Klasyfikacja PEGI Stories: The Path of Destinies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Stories: The Path of Destinies

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce GT 8800/1 GB Radeon HD 5850 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 768 MB GeForce GTX 8800/1 GB Radeon HD 5850 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit

DalethTichy VIP 21 lipca 2020

Stories: The Path of Destinies imponuje zróżnicowaniem tempa rozgrywki i zachowaniem balansu między mechaniką, fabułą a zmieniającym się charakterem gry.

7.5
Stories The Path of Destinies za darmo na platformie Steam
Stories The Path of Destinies za darmo na platformie Steam

wiadomość12 maja 2018

W serwisie Steam wystartowała promocja pozwalająca za darmo zdobyć pełną wersję Stories: The Path of Destinies, czyli gry RPG akcji osadzonej w bajkowej krainie fantasy.

Zapowiedziano Stories: The Hidden Path - RPG akcji autorów Tiny Brains
Zapowiedziano Stories: The Hidden Path - RPG akcji autorów Tiny Brains

wiadomość15 sierpnia 2015

Znany z Tiny Brains kanadyjski zespół Spearhead Games zapowiedział RPG akcji zatytułowane Stories: The Hidden Path.

PS4
PC
XONE