Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 października 2015, 12:10

autor: Entelarmer

Seria Dragon's Lair trafi do kin? Autorzy zbierają pieniądze i szukają inwestora

Gary Goldman oraz Don Bluth zapowiedzieli Dragon's Lair: The Movie, czyli kinową adaptację kultowej serii gier z rycerzem Dirkiem w roli głównej. W tej chwili twórcy rozpoczęli kampanię w serwisie Kickstarter, która ma pozwolić na stworzenie filmu pokazowego.

Seria Dragon’s Lair ma obecnie status kultowy, ale nie da się ukryć, że Dragon’s Lair udostępnione m.in. na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 nie zapisało się złotymi głoskami w historii branży. Po części wynikało to z faktu, że produkcja ma więcej wspólnego z filmem niż z grą. Do podobnego wniosku doszli również twórcy oryginalnego Dragon’s Lair: Gary Goldman oraz Don Bluth. Dziś bowiem ruszyła zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter na Dragon’s Lair: The Movie, czyli film pełnometrażowy na motywach tego cyklu.

Jak zwykle w przypadku kickstarterowych zbiórek, twórcy przewidzieli nagrody dla fundujących. - Zapowiedziano film na bazie Dragon's Lair - wiadomość - 2015-10-27
Jak zwykle w przypadku kickstarterowych zbiórek, twórcy przewidzieli nagrody dla fundujących.

Rzecz jasna, twórcy nie zamierzają zebrać całej potrzebnej kwoty poprzez kampanię, a jedynie 550 tysięcy dolarów, z czego sfinansują powstanie dziesięciominutowego filmiku. Ten z kolei, zawierający fragmenty scenariusza, dialogów oraz próbkę animacji, ma zachęcić potencjalnych inwestorów do finansowego wsparcia pełnoprawnego filmu, którego budżet wstępnie ustalono na 70 milionów dolarów. Produkcja obrazu ma zająć około 21 tygodni, w trakcie których pojawiać się będą filmiki dokumentujące prace nad kinowym Dragon’s Lair. Nie będą one dostępne dla wszystkich, lecz tylko dla osób, które w ramach zbiórki przeznaczą minimum 25$. Wśród nagród dla fundujących są również m.in. koszulki i czapki inspirowane grą, zbiory ilustracji z podpisami twórców, własna karykatura w filmie, internetowe sesje instruktażowe oraz kolacja z Goldmanem i Bluthem. Oczywiście póki co nie podano nawet orientacyjnej daty premiery pełnego filmu.

Seria Dragon’s Lair rozpoczęła się w 1983 roku, kiedy to ukazała się pierwsza odsłona cyklu. Gra zdobyła niemałą popularność (m.in. dzięki przepięknej, ręcznie rysowanej grafice) i doczekała się nie tylko kilku kontynuacji oraz remake’ów, lecz także niezbyt udanego serialu animowanego. Bohaterem Dragon’s Lair jest odważny, lecz niezbyt rozgarnięty rycerz Dirk the Daring, który w różnych okolicznościach wyrusza na ratunek porwanej księżniczce Daphne.