Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka MapleStory (PC)

MapleStory PC

MapleStory to dostępna za darmo, koreańska gra MMORPG w realiach fantasy. Tytuł charakteryzuje sposób ukazania rozgrywki, przywodzący na myśl side-scrollowane platformówki 2D.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | platformówki | MMORPG | 2D | side-scroll | MMO

PC Windows
Okładka MapleStory (PC)

producent: Wizet

wydawca: Nexon Inc.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29kwietnia2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MapleStory to darmowa gra MMORPG, w której rozgrywka jest ukazywana z perspektywy charakterystycznej dla dwuwymiarowych, side-scrollowanych platformówek. Tytuł został stworzony przez południowokoreańskie studio Wizet, natomiast za jego wydanie i rozwój odpowiada firma Nexon.

Akcja produkcji toczy się w uniwersum fantasy, nazwanym po prostu Maple World, na które składa się pięć głównych krain. Fabuła koncentruje się na postaci Czarnego Maga (Black Mage), czarodzieja tyleż potężnego, co złowrogiego, który został pokonany przed laty. Niestety, piątka herosów mogących pochwalić się tym czynem została uwięziona w magicznej bryle lodu, a z biegiem czasu coraz wyraźniejsze zaczęło stawać się widmo powrotu złoczyńcy. W obliczu nadchodzącego zagrożenia, bez nadziei na ratunek ze strony dawnych bohaterów, we wszystkich królestwach ogłoszona została powszechna mobilizacja i zaciąganie pod broń każdego, kto może się do tego nadawać.

W takich oto okolicznościach na arenę wkraczają postacie graczy, rozpoczynające przygodę jako żółtodzioby, lecz wraz ze zdobywaniem doświadczenia rozwijające swoje umiejętności, by ostatecznie urosnąć do rangi legendy. Chociaż na początku zabawy (po osiągnięciu dziesiątego poziomu doświadczenia) dostępnych jest tylko pięć klas postaci – wojownik, mag, łucznik, złodziej i pirat – to wraz z dalszym zdobywaniem punktów doświadczenia przez bohatera, przed graczem otwierają się liczne możliwości wyboru specjalizacji, dając w rezultacie wiele zróżnicowanych ścieżek rozwoju.

Osią rozgrywki w MapleStory jest przemierzanie świata i zabijanie zamieszkujących go potworów. Również zadania, które możemy otrzymać w jednym z wielu miast istniejących w Maple World, zazwyczaj dotyczą wyeliminowania konkretnego stworzenia. Nagrodą za zmniejszanie pogłowia monstrów są punkty doświadczenia, wirtualna waluta oraz elementy ekwipunku. Warto też wspomnieć o bossach, czyli wyjątkowo potężnych istotach, które pojawiają się w wybranych lokacjach. Zważywszy na zagrożenie, jakie sobą reprezentują, gracze mogą łączyć się w drużyny, by pomagać sobie wzajemnie w walce. Interakcja między uczestnikami zabawy może przybierać również inne formy, jak na przykład grupowanie się w gildie, zawieranie małżeństw i zakładanie rodów czy współzawodnictwo w rozmaitych minigrach.

Jak wspomniano, omawiany tytuł został okraszony dwuwymiarową oprawą graficzną, a sposób ukazania rozgrywki budzi skojarzenia z side-scrollowymi platformówkami – podobnie jak w nich, świat gry oglądamy tutaj, patrząc z boku. Warstwie wizualnej nadano pełen kolorów, rysunkowy styl, który może przywodzić na myśl kreskę stosowaną w anime.

Ponieważ zabawa w MapleStory nie wymaga uiszczania żadnych opłat, deweloper wprowadził do gry system mikropłatności. Jest on reprezentowany przez Cash Shop, gdzie za prawdziwą walutę możemy zaopatrzyć się w wyjątkowe awatary, unikatowe zwierzątka dla postaci, a także udogodnienia w korzystaniu z rynku służącego do oferowania swoich dóbr innym graczom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Gry podobne do MapleStory

Wymagania wiekowe MapleStory

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe MapleStory

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP
  • łącze internetowe
Zapowiedziano nowy świat w MapleStory - Reboot
Zapowiedziano nowy świat w MapleStory - Reboot

wiadomość2 grudnia 2015

Deweloperzy z koreańskiego studia Wizet ujawnili szczegóły nowego świata do gry MMORPG MapleStory. Będzie on nosił nazwę Reboot i wprowadzi wiele zmian w rozgrywce, w dużej mierze odwołujących się do korzeni produkcji.