Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2015, 16:43

autor: Norton

Zapowiedziano nowy świat w MapleStory - Reboot

Deweloperzy z koreańskiego studia Wizet ujawnili szczegóły nowego świata do gry MMORPG MapleStory. Będzie on nosił nazwę Reboot i wprowadzi wiele zmian w rozgrywce, w dużej mierze odwołujących się do korzeni produkcji.

Zapowiedziano MapleStory: Reboot - ilustracja #1

 

Niedawno poinformowano o rozpoczęciu prac nad nowym światem do MapleStory, który będzie nosił nazwę Reboot. Najnowsze dzieło koreańskiego studia Wizet, według zapowiedzi twórców, ma być powrotem do korzeni serii, czyli przesiąkniętego walką RPG o wysokim poziomie trudności.

Z wypowiedzi ekipy Wizet wynika, że możemy się spodziewać silniejszych przeciwników, których pokonanie zapewni większą ilość doświadczenia, a także ciekawsze łupy. Wśród nich znajdzie się ekwipunek pasujący do klasy naszej postaci, a także duża ilość mesos, czyli waluty obowiązującej w grze. Jest to o tyle istotne, że zabraknie możliwości handlu i wymiany między graczami. Zmiany dotkną również Cash Shopu, czyli wewnętrznego sklepu gry, z którego zniknie część przedmiotów, od teraz do zdobycia w potyczkach. Ponadto profejse zostaną zbalansowane, a poprawek doczekają się także cechy postaci – niektóre zostaną usunięte, dodane lub lekko zmodyfikowane.

Kompletną nowością będzie wdrożenie Battle Analysis System – systemu monitorującego zadane obrażenia, zdobyte mesos oraz doświadczenie. Wszystko to dla ułatwienia rozgrywki i samodoskonalenia się.

Zapowiedziano MapleStory: Reboot - ilustracja #2

Pasjonatów gier RPG czeka więc sentymentalny powrót do przeszłości. Data premiery Reboot nie jest na razie znana, poniżej zaś prezentujemy krótki trailer:

MapleStory to darmowe RPG, wydane w Korei w 2003 roku, zaś w Europie cztery lata później. Gra polega w dużej mierze na przemierzaniu świata przypominającego nieco side-scrollowane platformówki, walce z ogromną ilością przeciwników oraz zdobywaniu doświadczenia i rozwijaniu postaci.