Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2015, 16:51

autor: Góral

Final Fantasy XV - grę można już przejść od początku do końca

Na forum gry Final Fantasy XV firma Square Enix zdradziła, że produkcję można już przejść od początku do końca i obecnie deweloperzy skupiają się na dopieszczaniu poszczególnych elementów wyczekiwanego tytułu.

Final Fantasy XV - grę można już przejść od początku do końca - ilustracja #1

Na oficjalnym forum gry Final Fantasy XV wyjawiono (dzięki, AllGamesBeta) dwie ciekawe informacje związane z wyczekiwaną produkcją. Okazało się, że tytuł wszedł w fazę pre-beta i jest już grywalny od początku do końca, co jednak nie oznacza, że możemy się go spodziewać na dniach. Twórcy skupiają się bowiem teraz na wykańczaniu produkcji, dopieszczaniu detali, by „gra osiągnęła jakość niezbędną dla końcowego produktu”. Ponadto deweloperzy testują także kilka elementów, które nie zostały jeszcze całkowicie zaimplementowane. Krótko pisząc, Square Enix ma jeszcze sporo pracy, ale też większą część już za sobą. Zdradzono bowiem, że pierwsza połowa gry jest w zasadzie całkowicie ukończona, więc studio wie w jakim kierunku to wszystko zmierza, jaki będzie finalny efekt i jak dużo czasu jeszcze będą musieli poświęcić.

Wygląda więc na to, że powstające od dobrych kilku lat Final Fantasy XV w przyszłym roku w końcu zagości na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Co prawda wiedzieliśmy już o tym od jakiegoś czasu, ale dzisiejsze informacje są niejako potwierdzeniem wcześniejszych doniesień. Przypominam także, że Square Enix zamierza ujawnić datę premiery na specjalnym wydarzeniu, które odbędzie się w marcu 2016 roku.

Final Fantasy XV - grę można już przejść od początku do końca - ilustracja #3

W Final Fantasy XV poznamy losy księcia o imieniu Noctis Lucis Caelum. Żyje on w małym państewku Lucis, które od wielu pokoleń miało się dobrze, gdyż posiadało potężny magiczny kryształ, zapewniający ochronę przed agresorami. Największe problemy kraj miał z Imperium Niflheim, jednak postanowiono z nim podpisać traktat pokojowy. Okazało się, że była to zasadzka, która doprowadziła do śmierci króla Regisa. Sprawę to komplikuje fakt, że Noctis Lucis Caelum miał wziąć ślub z Lunafreyą „Luną” Nox Fleuret z imperialnej prowincji Tenebrae, ale to dopiero poczatek kolejnej wielkiej przygody.