Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Knight Squad (PC)

Knight Squad

Opracowana przez niezależne studio Chainsawesome Games gra zręcznościowa, ukierunkowana na zabawę w trybie multiplayer dla max. 8 osób.

Akcji | 2D | top-down | indie

Okładka Knight Squad (PC)

data premiery gry:

16lis2015

PC XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Knight Squad to niezależna gra zręcznościowa przeznaczona głównie do zabawy w multiplayerze dla maksymalnie ośmiu osób. Za produkcję odpowiada niewielkie, kilkuosobowe studio Chainsawesome Games.

Twórcy określają swój produkt jako Bombermana połączonego z Gauntlet. Gracz wciela się w jednego z rycerzy i staje do walki z przeciwnikami na niewielkich arenach. Twórcy przygotowali zarówno tryby versus, w których toczymy starcia z innymi graczami, jak i opcje polegające na współpracy przy wykonywaniu określonych zadań (zniszczenie wszystkich przeciwników, ochrona wyznaczonego celu, itd.) w Destiny's Tower. Pełna lista dostępnych trybów przedstawia się następująco: Grail (musimy zanieść graal w wyznaczone miejsce), Capture The Flag (tryb znany wszystkim fanom multiplayera), Soccer (zabawa w piłkę nożną), Gladiator (należy utrzymać się przy życiu w złotej strefie), Last Man Standing (walka do ostatniego żywego, podzielona na rundy), Team Deathmatch (drużynowe starcia).

Rozgrywka przeznaczona jest do multiplayera (lokalny i online) dla maksymalnie ośmiu osób, jednak jeżeli brakuje chętnych do zabawy, to zastępowani są oni przez boty (postacie sterowane przez sztuczną inteligencję). W czasie walki wykorzystujemy rozmaite bronie. Twórcy przygotowali gadżety pokroju kusz, łuków, mieczy, a nawet pistoletów laserowych. Oprócz tego można wykorzystać moce specjalne, w tym tarczę, kamikaze czy też ninję. Akcja obserwowana jest z kamery umieszczonej nad polem walki. Całość natomiast okraszono minimalistyczną oprawą graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Knight Squad

Klasyfikacja PEGI Knight Squad

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Knight Squad

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 lub lepszy
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7/8.1
Wieści ze świata (Dreamfall: Chapters, Final Fantasy VI, Dragon’s Lair: The Movie, Knight Squad) 26/11/2015
Wieści ze świata (Dreamfall: Chapters, Final Fantasy VI, Dragon’s Lair: The Movie, Knight Squad) 26/11/2015

wiadomość26 listopada 2015

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji poprawiającej grafikę i optymalizację w Dreamfall: Chapters, możliwym wydaniu Final Fantasy VI na PC, niepowodzeniu pierwszej zbiórki pieniędzy na film Dragon’s Lair i planach rozpoczęcia drugiej oraz o milionie pobrań gry Knight Squad. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
XONE