Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Star Wars: Galaxy of Heroes (iOS)

Star Wars: Galaxy of Heroes

Stworzona z myślą o urządzeniach przenośnych turowa gra strategiczna, opracowana przez studio EA Capital Games, mające na swoim koncie m.in. mobilno-przeglądarkowe Heroes of Dragon Age.

Strategiczne | science fiction | turowe | zagraj za darmo | Star Wars

Okładka Star Wars: Galaxy of Heroes (iOS)

data premiery gry:

24lis2015

iOS AND

Star Wars: Galaxy of Heroes to wydana na Androida turowa strategia bitewna. Produkcja oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami i opracowało ją studio EA Capital Games, czyli zespół, który ma na koncie m.in. Heroes of Dragon Age.

Fabuła

W Star Wars: Galaxy of Heroes gracze kolekcjonują słynne postaci z uniwersum Gwiezdnych Wojen, a następnie za ich pomocą toczą bitwy. Produkcja wykorzystuje motywy z wszystkich produkcji wchodzących w skład najnowszego wcielenia uniwersum. Otrzymujemy więc okazję dowodzenia m.in. bohaterami filmów kinowych oraz seriali animowanych Star Wars: The Clone Wars i Star Wars Rebels.

Mechanika

Star Wars: Galaxy of Heroes koncentruje się na gromadzeniu bohaterów i dowodzeniu nimi podczas turowych bitew. Potyczki przypominają typowe RPG-i, ale całość ogranicza się tylko do walki i nie uświadczymy tutaj żadnej eksploracji. Każdy wojownik dysponuje unikalnymi zdolnościami i atakami. Nie zabrakło także systemu rozwoju, pozwalającego na ulepszanie statystyk oraz umiejętności naszych podwładnych. Istotną rolę odgrywa również dobieranie odpowiedniego ekwipunku. Gracze nie mogą tworzyć drużyn zawierających postacie należące zarówno do jasnej, jak i ciemnej strony Mocy - konieczne jest opracowanie kilku odrębnych oddziałów, a potem modyfikowanie ich składów zależnie od tego, z kim przyjdzie nam się zmierzyć.

Tryby gry

Star Wars: Galaxy of Heroes pozwala nam walczyć ze sztuczną inteligencją podczas misji fabularnych oraz zmierzyć się z innymi graczami w ramach trybu PvP. Dostępny jest także moduł treningowy wykorzystujący hologramy, który umożliwia nam przetestowanie składów drużyn przed wystawieniem ich do prawdziwej walki.

Minirecenzja Star Wars: Galaxy of Heroes – bardzo proste RPG też może bawić

PLUSY:
  1. Solidne mechanizmy bitewne, oferujące dużą interaktywność;
  2. Masa bohaterów do zgromadzenia;
  3. Sprawne wykorzystanie możliwości, jakie oferuje licencja;
  4. Atrakcyjna grafika.
MINUSY:
  1. Gdyby nie Gwiezdne wojny, gra nie wyróżniałaby się niczym z tłumu;
  2. Mocno ograniczone elementy RPG nie wszystkim przypadną do gustu.

Historia mobilnych adaptacji marki Gwiezdne wojny nie należy do zbyt chwalebnych, przeważają bowiem w niej produkcje słabe, a prawdziwe przeboje trafiają się bardzo rzadko. W tej hierarchii Star Wars: Galaxy of Heroes jest czymś pośrednim. Nie jest to gra wybitna, ale mimo to potrafi zapewnić zaskakująco dużo dobrej zabawy.

Star Wars: Galaxy of Heroes sprowadza gatunek RPG do czystej esencji w postaci bitew. Wszystko inne jest jedynie małym dodatkiem i większość czasu przed ekranem spędzamy rozgrywając turowe potyczki. Takie podejście sprawdza się dobrze, gdyż mechanika starć jest dopracowana i miodna. Nie cechuje jej jakiś wysoki poziom skomplikowania, ale musimy włożyć sporo wysiłku, aby wygrać z potężniejszymi wrogami.

Dużą zaletą jest spora interaktywność walk. W zbyt wielu podobnych produkcjach bitwy są praktycznie automatyczne, co mocno szkodzi grywalności. Tutaj jest inaczej. Musimy ręcznie wybierać typy ataków i ich cele, aktywować umiejętności specjalne oraz wybierać, kto będzie wodzem w drużynie. Dzięki temu potyczki angażują bardziej i szybko się nie nudzą.

Star Wars: Galaxy of Heroes nie może pochwalić się oryginalnymi pomysłami i wszystko co oferuje, widzieliśmy już wielokrotnie w innych grach. Jednak produkcja ma to, czego brakuje innym, czyli realia Gwiezdnych wojen. Jako że cała zabawa obraca się wokół kolekcjonowania bohaterów i wykorzystywania ich umiejętności specjalnych w bitwach, osadzenie akcji w ukochanym przez miliony uniwersum pozwala grze wyraźnie wybić się ponad całą konkurencję. Wszyscy znamy i lubimy te postacie, dzięki czemu zabawa jest nieporównywalnie bardziej emocjonująca, niż gdybyśmy dowodzili w niej nieznanymi nikomu wojownikami.

W sumie Star Wars: Galaxy of Heroes to solidnie zrealizowane bitewne RPG, które dodatkowo wiele zyskuje dzięki bardzo sprawnemu wykorzystaniu popularnej licencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Wars: Galaxy of Heroes

Wymagania wiekowe Star Wars: Galaxy of Heroes

odpowiednia dla każdego wieku

Gry jako usługi i sprzedaż cyfrowa źródłem sukcesu EA
Gry jako usługi i sprzedaż cyfrowa źródłem sukcesu EA

wiadomość31 lipca 2019

Firma Electronic Arts coraz mocniej polega na cyfrowych źródłach przychodu. W minionym kwartale udział sprzedaży pudełkowej wyniósł niecałe 14%. Dowiedzieliśmy się również jak wielu graczy bawi się w Apex Legends każdego tygodnia.

Star Wars: Galaxy of Heroes wkrótce otrzyma rajd osadzony w czasach Starej Republiki
Star Wars: Galaxy of Heroes wkrótce otrzyma rajd osadzony w czasach Starej Republiki

wiadomość9 lutego 2018

Firma Electronic Arts podzieliła się planami rozwoju mobilnego Star Wars: Galaxy of Heroes na najbliższe miesiące. Szykowane są poprawki zwiększające komfort rozgrywki oraz nowy rajd, który przeniesie nas w erę Starej Republiki.

Lipiec w Star Wars: Galaxy of Heroes - Ewoki, Luke Skywalker i Bitwy Terytorialne
Lipiec w Star Wars: Galaxy of Heroes - Ewoki, Luke Skywalker i Bitwy Terytorialne

wiadomość9 lipca 2017

Poznaliśmy atrakcje, jakie czekają w tym miesiącu fanów Star Wars: Galaxy of Heroes. Wzmocniona zostanie frakcja Ewoków, która dostanie trzech nowych wojowników i liczne ulepszenia. Planowany jest także event, którego bohaterem będzie Luke Skywalker. Ponadto gra wzbogaci się o rozgrywane w dużej skali Bitwy Terytorialne.

Sokół Millennium, filmowi asasyni i inne najlepsze mobilne aktualizacje
Sokół Millennium, filmowi asasyni i inne najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość29 listopada 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Assassin's Creed Identity, Deus Ex GO, Super Phantom Cat, Star Wars: Galaxy of Heroes i Warhammer 40,000: Freeblade.

Star Wars: Battlefront wkrótce w darmowym okresie próbnym
Star Wars: Battlefront wkrótce w darmowym okresie próbnym

wiadomość1 maja 2016

Firma Electronic Arts poinformowała, że 4 maja (w Dniu Gwiezdnych wojen) strzelanka Star Wars: Battlefront trafi do darmowego okresu próbnego na platformie Origin (PC). Dodatkowo przygotowywane są rozmaite atrakcje w grach Star Wars: The Old Republic i Star Wars: Galaxy of Heroes.

iOS
AND