Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Etherlords (Arena) (AND)
OkładkaEtherlords (Arena) (AND)

Etherlords (Arena)

Turowa gra strategiczna, osadzona w fantastycznym uniwersum cyklu Etherlords. Podczas zabawy tworzymy swoją własną drużynę herosów oraz potworów o zróżnicowanych umiejętnościach i toczymy pojedynki z siłami zła, wyzwalając kolejne krainy spod panowania Bogini Chaosu.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | PvP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Etherlords (Arena) Premiera

3wrz2014

iOS

23lis2014

AND

producent: Targem wydawca: Nival Strona oficjalna

Etherlords to osadzona w realiach fantasy turowa gra strategiczna, będąca mobilnym spin-offem popularnej serii z lat 2001-2003. Gra jest efektem współpracy rosyjskiego studia Targem Games z doświadczoną ekipą Nival Interactive, mającą na swoim koncie takie tytuły, jak Heroes of Might & Magic V, King’s Bounty: Legions, a także serie Rage of Mages, Blitzkrieg oraz Prime World. Tytuł dostępny jest w modelu free-to-play na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemów iOS i Android.

Fabuła gry toczy się w świecie, w którym rasy Kinetów (potęga wody), Witalów (potęga natury) i Chaotów (potęga ognia) pogrążone są w nieustannej wojnie o zasoby magicznej energii zwanej eterem. W wyniszczonym przez kataklizm uniwersum narodziły się rozmaite potwory, a planeta cierpi pod rządami potężnej Bogini Chaosu. Misją gracza jest odrodzenie umierającego świata i przywrócenie mu pokoju oraz bezpieczeństwa. Aby tego dokonać, będzie musiał pokonać hordy potworów oraz bossów, dzierżących władzę nad kolejnymi krainami.

Podczas zabawy sukcesywnie tworzymy naszą własną drużynę bohaterów o rozmaitych zdolnościach, korzystając z łącznej liczby ponad 200 herosów i fantastycznych potworów, które pod naszym przywództwem będą walczyć ze złem. Do dyspozycji graczy oddano sporą galerię postaci, od wilków i smoków do potężnych skorpionów, mantykor, gryfonów czy kolosów. Każde z nich dysponuje swoim własnym zestawem umiejętności i w walce sprawdza się lepiej w rolach ofensywnych, defensywnych, bądź we wsparciu.

Pojedynki toczą się w systemie turowym, a w każdym z nich uczestniczyć może do trzech bohaterów. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiednich postaci oraz taktyki walki do charakteru i zdolności przeciwnika. Kolejne potyczki pozwalają na zdobywanie i wyzwalanie kolejnych fragmentów świata, choć w zależności od terytorium sztuka ta nie zawsze udaje się za pierwszym razem. Walki są stosunkowo krótkie i dynamiczne, a za każdą wygraną zdobywamy wirtualną walutę, dzięki której rekrutujemy coraz to nowszych bohaterów i rozwijamy ich zdolności, dokonując różnych krzyżówek i mutacji w specjalnym laboratorium. Nagrodą za pokonywanie bossów są także specjalne skrzynie, w których znaleźć możemy nowe postacie, eliksiry i inne przydatne elementy ekwipunku.

Pod względem oprawy Etherlords bazuje na popularnym silniku Unity i prezentuje dość wysoki poziom, wykorzystując efektowne animacje i rozmaite efekty wizualne. Oprócz dosyć długiej kampanii fabularnej, twórcy przewidzieli też pełnoprawny wariant PvP, w którym biorąc udział w codziennych i sezonowych wyzwaniach, toczymy pojedynki z innymi graczami, pnąc się w górę turniejowej drabinki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Etherlords (Arena): Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND