Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2015, 14:00

autor: Góral

World of Tanks Generals - wojenna karcianka zadebiutowała na PC i iPadach

World of Tanks Generals, darmowa karcianka od firmy Wargaming, po kilku miesiącach beta-testów zadebiutowała dziś na komputerach PC (przeglądarki) oraz urządzeniach mobilnych (tablety firmy Apple).

Zapowiedziana kilka lat temu karcianka World of Tanks Generals od firmy Wargaming w końcu oficjalnie zadebiutowała na rynku, choć można było się nią bawić w ramach beta testów od dobrych kilku miesięcy. Obecnie produkcja dostępna jest za darmo w przeglądarkach internetowych oraz na iPadach. Tytuł umożliwia rozgrywki międzyplatformowe oraz oczywiście przenoszenie zabawy z jednego urządzenia na drugie (rozpoczynamy bitwę na komputerze, a kończymy na tablecie). Niestety w przesłanej informacji prasowej nie zdradzono, kiedy produkcji mogą spodziewać się posiadacze urządzeń działających pod kontrolą Androida - muszą oni wykazać się jeszcze odrobiną cierpliwości. Dzisiejsze ogłoszenie uzupełniono także widocznym powyżej zwiastunem premierowym.

World of Tanks Generals to karcianka osadzona w realiach II wojny światowej. - World of Tanks Generals - wojenna karcianka zadebiutowała na PC i iPadach - wiadomość - 2015-11-26
World of Tanks Generals to karcianka osadzona w realiach II wojny światowej.
World of Tanks Generals w skrócie:
  • Gatunek: karcianka free-to-play
  • Deweloper: Wargaming
  • Platformy sprzętowe: PC, iOS
  • Data premiery: 26 listopada 2015 roku
  • Inne: w planach jest także wersja na Androida

Najważniejsze informacje mamy już za sobą, więc czas na kilka słów wyjaśnień na temat samej gry. World of Tanks Generals jest karcianką free-to-play osadzoną w realiach II wojny światowej. Podczas zabawy toczymy bitwy z innymi graczami, wykorzystując w tym celu talie tworzone z puli ponad 200 kart. Poszczególne karty mają oczywiście rożne zastosowania - do naszej dyspozycji oddano m.in. czołgi, artylerie, kwatery główne, a także unikatowe egzemplarze przypisane do poszczególnych nacji (USA, Rosja, Niemcy). W związku z tym musimy stosować rozmaite strategie i starać się przechytrzyć wroga.

Głównym celem rozgrywki jest zniszczenie bazy przeciwnika i niedopuszczenie, by on zrobił to samo z naszą. Wszystko to odbywa się w ramach multiplayera (mecze rozgrywane są w formacie 1 na 1) albo single playera (spotkania treningowe toczone ze sztuczną inteligencją).