Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2015, 12:48

autor: Pirlond

Przybliżona data premiery pełnej wersji Grim Dawn

Deweloperzy ze studia Crate Entertainment ujawnili przybliżoną datę premiery gry Grim Dawn. Produkcja powinna ukazać się w lutym przyszłego roku, a od wczoraj nabywcy tytułu w ramach wczesnego dostępu na Steamie mogą pobierać pierwszą część ostatniego aktu kampanii fabularnej.

Pełna wersja Grim Dawn ukaże się na początku przyszłego roku. - Przybliżona data premiery pełnej wersji Grim Dawn - wiadomość - 2015-11-26
Pełna wersja Grim Dawn ukaże się na początku przyszłego roku.

Wczoraj opublikowano ostatni, czwarty rozdział kampanii fabularnej Grim Dawn – hack’n’slasha ufundowanego przez internautów – który mogą pobrać darczyńcy oraz nabywcy testowej wersji tytułu na Steamie. We wpisie umieszczonym na profilu gry w serwisie Kickstarter przedstawiciele studia Crate Entertainment oznajmili, że prace nad pozostałym fragmentem rozdziału są bliskie ukończenia (autorom pozostaje dokończenie finałowej walki z bossem i wyłapanie najpoważniejszych błędów) i powinien on zostać udostępniony przed końcem bieżącego roku. Wtedy też produkcja będzie kompletna, przynajmniej pod względem zawartości – później deweloperzy mają zająć się dopracowywaniem projektu. Jego finalna edycja ma ostatecznie ujrzeć światło dzienne w lutym przyszłego roku, aczkolwiek na tę chwilę nie podano dokładnego terminu.

W ostatnim czasie studiu Crate Entertainment udało się zwiększyć liczbę pełnoetatowych pracowników z dwóch do dziesięciu, dzięki czemu firma była w stanie wydzielić dwa zespoły. Podczas gdy jeden odpowiedzialny jest za wspomniane wyżej szlifowanie Grim Dawn, kolejny rozpoczął już wstępne prace nad dodatkowymi elementami gry, a konkretnie pierwszym dużym rozszerzeniem oraz trybem survival. Na razie szczegóły na ich temat nie są znane.

Grim Dawn to ufundowany przez internautów za pośrednictwem serwisu Kickstarter hack’n’slash. Nad projektem pracuje studio Crate Entertainment, które zostało utworzone przez byłych pracowników zespołu Iron Lore, a więc twórców m.in. Titan Questa. Akcja gry osadzona została w świecie Cairn, w którym ludzkość stanęła na krawędzi zagłady w wyniku konfliktu toczonego pomiędzy dwoma potężnymi stronnictwami traktującymi człowieka jak mięso armatnie.