Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4ANDWPXONEiOS
Okładka Eventide: Slavic Fable (PC)
OkładkaEventide: Slavic Fable (PC)

Eventide: Słowiańska Baśń

Eventide: Slavic Fable

Zainspirowana mitologią słowiańską gra przygodowa, należąca do popularnej kategorii ukryte obiekty. Produkcja jest efektem współpracy rodzimego studia The House of Fables ze specjalizującą się w tym gatunku ekipą Artifex Mundi.

Przygodowe | ukryte przedmioty | polskie | mitologia słowiańska

Eventide: Słowiańska Baśń Premiera

19lis2015

PC

25sty2016

AND

27sty2016

WP

28sty2016

iOS

23wrz2016

XONE

25kwi2017

PS4

Eventide: Slavic Fable to zainspirowana mitologią słowiańską gra przygodowa, należąca do popularnej kategorii ukryte obiekty. Produkcja wydana na platformie PC, AND itd. jest efektem współpracy polskiego studia The House of Fables ze specjalizującą się w tym gatunku ekipą Artifex Mundi, mającą na swoim koncie m.in. tak udane serie jak Koszmary z Głębin, Tajemnice Czasu, Mroczne Legendy czy 9 Poszlak.

Fabuła

Eventide: Slavic Fable zabiera graczy w podróż po niezwykłej krainie, pełnej podań i mitów ze środkowo-wschodniej Europy, a opowiedziana historia rozgrywa się na terenie współczesnego skansenu, gdzie oprócz ludzi wciąż egzystują dawne słowiańskie bóstwa i inne magiczne stworzenia. Bohaterką gry jest słynna botaniczka, która na prośbę swojej babci, kustoszki skansenu, stanie przed zadaniem uratowania cennej rośliny, mitycznego Kwiatu Paproci. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że na protagonistkę czeka jednak znacznie większe wyzwanie. Jej babcia zostaje porwana przez tajemniczego łotra Borutę, który pragnie podbić świat, wykorzystując drzemiącą w starym skansenie moc. Aby pokonać zło i ocalić swą babcię z rąk Boruty, bohaterka musi sprzymierzyć się z zamieszkującymi to miejsce magicznymi istotami.

Mechanika

Pod względem mechaniki Eventide: Slavic Fable jest typową dla dorobku studia Artifex Mundi grą przygodową, oferującą liczne zagadki typu ukryte obiekty oraz szereg minigier logicznych. Zadaniem gracza jest przeszukiwanie kolejnych lokacji celem znalezienia przedmiotów, niezbędnych do rozwiązania łamigłówek, które popychają fabułę opowieści do przodu. Deweloperzy przygotowali w sumie 38 ręcznie malowanych lokacji, w których czekają na nas 43 zagadki i oryginalne sceny z ukrytymi przedmiotami. W edycji specjalnej gry znajdziemy także dodatkową przygodę, w której bohaterka wyrusza na poszukiwanie Kwiatu Paproci w Noc Świętojańską.

Kwestie techniczne

Od strony technicznej, wydany na platformie PC, AND itd. Eventide: Slavic Fable w niczym nie odbiega od wysokiego poziomu, do jakiego przyzwyczaiły nas kolejne produkcje Artifex Mundi. Podczas zabawy poruszamy się po ręcznie malowanych, statycznych, lecz niezwykle barwnych lokacjach, a rozgrywce towarzyszą animacje oraz filmiki przerywnikowe, ilustrujące fabułę opowieści. Całość uzupełnia klimatyczna oprawa dźwiękowa, utrzymana w słowiańskim tonie.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Eventide: Słowiańska Baśń

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
iOS
AND
WP
XONE
PS4