Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Pacific Fleet (AND)

Pacific Fleet

Hybryda strategii wojennej i prostego symulatora, opracowana przez niezależne studio Killerfish Games. Gracze trafiają na wody Oceanu Spokojnego, na których Flota Pacyfiku Stanów Zjednoczonych ściera się z Cesarską Marynarką Wojenną Japonii w szeregu efektownych bitew morskich.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | indie | elementy symulacyjne

Okładka Pacific Fleet (AND)

data premiery gry:

20wrz2012

iOS

13lut2014

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pacific Fleet to przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem AND i iOS marynistyczna gra wojenna, łącząca elementy turowej strategii i prostego symulatora, przypominającego pierwsze odsłony kultowej serii Silent Hunter. Za powstanie gry odpowiada niezależne, szwedzko-australijskie studio Killerfish Games.

Fabuła

Akcja gry przenosi nas na tytułowe wody Pacyfiku, pozwalając wziąć udział w szeregu potyczek morskich, rozgrywających się w realiach II wojny światowej. Podczas rozgrywki możemy stanąć na czele Floty Pacyfiku Stanów Zjednoczonych bądź Cesarskiej Marynarki Wojennej Japonii i spróbować przechylić na naszą korzyść losy wielkiego konfliktu rozgrywającego się w latach 1939-45.

Mechanika

Do dyspozycji graczy oddano sporą gamę jednostek (17 modeli statków oraz 8 samolotów), które stopniowo odkrywamy i nabywamy w miarę postępów rozgrywki. Natomiast teatr działań stanowi tu blisko setka lokacji, umiejscowionych w różnych rejonach Oceanu Spokojnego. Lokalizacja poszczególnych jednostek na mapie ustalana jest losowo, a wpływ na działania wojenne mają także czynniki dodatkowe, jak wiatr czy cykl dnia i nocy. Całość rozgrywana jest w systemie turowym, jednak w przeciwieństwie do typowych strategii wojennych, rozgrywkę oglądamy tu w pełnym 3D, z możliwością wpływania na zachowanie poszczególnych jednostek. Do sukcesu w grze wymagany jest więc nie tylko zmysł strategiczny, ale także odpowiednia doza umiejętności manualnych.

Tura każdego z graczy podzielona została na dwie zasadnicze fazy. Podczas pierwszej z nich ustalamy kierunek i prędkość poruszania się każdej z jednostek. Druga stanowi generalnie fazę ataku, podczas której decydujemy o takich działaniach, jak oddanie strzału, odpalenie torpedy lub zrzucenie bomby (kiedy kontrolujemy jednostkę latającą), czy zanurzenie/wynurzenie łodzi podwodnej. Całość musi być oczywiście poparta dobrze przemyślaną taktyką, gdyż wszelkie podejmowane przez nas działania (takie jak np. przeładowanie torpedy czy bomby) trwają w grze określoną ilość tur, podczas których dana jednostka pozbawiona zostaje możliwości ataku.

Tryby gry

Twórcy ze studia Killerfish Games zadbali zarówno o możliwość samotnej zabawy w trybie single player, jak i opcję rywalizacji z innym graczem w trybie „hotseat”.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do większości turowych gier wojennych, wydany na platformie AND i iOS Pacific Fleet niewątpliwie wyróżnia się faktem, że rozgrywka przedstawiona została w pełnym 3D. Jakość grafiki dostosowana została jednak do możliwości przeciętnych urządzeń mobilnych, tak więc pod względem oprawy produkcja studia Killerfish Games nie dorównuje grom akcji z dużych platform sprzętowych. Całość, choć na pierwszy rzut oka przypomina rasowy symulator, zawiera jednocześnie wystarczająco dużo elementów strategicznych, aby nie być omyłkowo sklasyfikowana jako produkcja „arcade”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło     Liczba graczy: 1 - 2  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Pacific Fleet

Wymagania wiekowe Pacific Fleet

12+

AND
iOS