Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Battle Fleet 2: WW2 in the Pacific (PC)

Battle Fleet 2: WW2 in the Pacific

Battle Fleet 2

Druga część turowej strategii morskiej z 2012 roku. W grze wybieramy własną flotę statków, uzbrojenie oraz dowódców i bierzemy udział w szeregu potyczek, rozgrywających się w czasie II wojny światowej na wodach Pacyfiku.

Strategiczne | turowe | multiplayer | na 2 osoby | statki | indie

Okładka Battle Fleet 2: WW2 in the Pacific (PC)

data premiery gry:

16lip2014

AND iOS

20lis2014

PC

Battle Fleet 2: WW2 in the Pacific jest kontynuacją turowej strategii morskiej, która ukazała się w maju 2012 roku wyłącznie na komputerach i urządzeniach mobilnych firmy Apple. Za powstanie gry odpowiadają autorzy oryginału z firmy Capital j Media, zajmującej się produkcją gier wideo oraz filmów internetowych. Ekipa ma na swoim koncie m.in. mobilną wersję strategii Line of Defense Tactics studia 3000 AD.

Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, akcja gry przenosi nas w czasy II wojny światowej na wody Pacyfiku, gdzie walczyły ze sobą siły Stanów Zjednoczonych i Japonii. Na początku rozgrywki tworzymy własną flotę okrętów wojennych, podzielonych na 6 klas wyróżniających się m.in. inną siłą ognia oraz mobilnością. Następnie wyposażamy jednostki w odpowiedni typ uzbrojenia, korzystając z szerokiego arsenału działek, torped i różnych rodzajów artylerii, a także wyznaczamy kapitanów, wybierając ich z grona oficerów wyposażonych w odmienne zdolności specjalne, mogące nierzadko przeważyć o powodzeniu całej misji.

Stworzoną w ten sposób ekipę wysyłamy w ogień walki, podczas której naszym głównym celem są okręty, bazy lądowe oraz artyleria, a także samoloty wysyłane z lotnisk, krążowników lub lotniskowców wroga. Rywalizacja toczy się w systemie turowym, a jej mechanika wykorzystuje rozwiązania znane z takich gier, jak Scorched Earth czy Worms. Każda oddana w stronę wroga salwa wymaga więc najpierw ustalenia kąta oraz siły strzału. Możliwe jest także wykorzystanie ukształtowania terenu jako naturalnej tarczy ochronnej. Dzięki opcji „mgły wojny” oraz udziałowi odmiennych typów jednostek, każda z potyczek wymaga właściwego podejścia taktycznego. Dodatkowe urozmaicenie stanowią też indywidualne umiejętności kapitanów, którzy, wykładając specjalne karty akcji, pozwalają np. poprawić mobilność lub celność statku czy też zaskoczyć przeciwnika unikalnym typem ataku.

Prócz klasycznego trybu kampanii, w której kierujemy armią USA, Battle Fleet 2 oferuje także tryb potyczki oraz funkcjonalny multiplayer, gdzie możemy rywalizować z żywymi graczami w wariancie „hot seat” bądź przez internet. Warto także podkreślić pełną cross-platformowość gry, pozwalającą na wspólną zabawę użytkowników PC i urządzeń mobilnych. W porównaniu z pierwowzorem, stworzona na silniku Unity grafika jest w pełni trójwymiarowa – choć cała akcja ukazana jest w widoku z góry i nie mamy możliwości zmiany kąta kamery. Autorzy zadbali jednak o odpowiedni realizm swej produkcji, odwzorowując autentyczne modele japońskich i amerykańskich statków biorących udział w wojnie na Pacyfiku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1 - 2  

Gry podobne do Battle Fleet 2: WW2 in the Pacific

Wymagania wiekowe Battle Fleet 2: WW2 in the Pacific

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Battle Fleet 2: WW2 in the Pacific

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB, 500 MB HDD, Windows 7/8
Minimalne: Dual Core 1.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 128 MB, 500 MB HDD, Windows XP

PC
AND
iOS