Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2015, 12:53

autor: Renox

Easter eggi w Batman: Arkham Knight sugerują powstanie nowej serii gier o Supermanie?

Wygląda na to, że ekipa ze studia Rocksteady już wkrótce zajmie się opracowywaniem zupełnie nowej serii gier wideo – tym razem osadzonej w uniwersum innego superbohatera, Supermana. Do takiego wniosku można dojść, zapoznając się z kilkoma easter eggami zaimplementowanymi w grze Batman: Arkham Knight.

Easter Eggi występujące w Batman: Arkham Knight być może zdradzają dalsze plany studia Rocksteady. - Easter Eggi w Batman: Arkham Knight sugerują powstanie nowej serii gier o Supermanie?  - wiadomość - 2015-06-24
Easter Eggi występujące w Batman: Arkham Knight być może zdradzają dalsze plany studia Rocksteady.

Wydany niedawno Batman: Arkham Knight to ostatnia odsłona cyklu, nad którą pracowało (czy może nadal pracuje, biorąc pod uwagę sporo błędów pojawiających się w pecetowej odsłonie tego tytułu) studio Rocksteady. Niewykluczone, że kolejną znaną marką, którą wspomniany deweloper wykorzysta do stworzenia nowej serii gier, będzie… Superman. Do takich interesujących wniosków można dojść po obejrzeniu materiału wideo opublikowanego w serwisie YouTube przez niejakiego Arekkza. W czasie zabawy przy najnowszym Batmanie wspomniany użytkownik odkrył kilka intrygujących Easter Eggów, które zdają się potwierdzać wyżej wspomnianą hipotezę na temat dalszych planów brytyjskiego producenta.

Pierwszym nawiązaniem jest obecność sporych rozmiarów billboardu Lex Corp – fikcyjnej firmy założonej przez jednego z przeciwników Supermana, Lexa Luthora. Drugi ciekawy Easter Egg stanowi tutaj nagrana na automatyczną sekretarkę wiadomość od wspomnianego Luthora, starającego się skontaktować z Człowiekiem-Nietoperzem. Ostatnim motywem nawiązującym do pochodzącego z planety Krypton superbohatera jest plakat przedstawiający doskonale kojarzone przez fanów komiksów o Supermanie miasto Metropolis.

Wszystkie te subtelne wskazówki sugerują, że studio Rocksteady może być poważnie zainteresowane stworzeniem kolejnego cyklu, tym razem w oparciu o niezwykle bogate uniwersum Supermana. Jak będzie jednak w istocie, prawdopodobnie przekonamy się wkrótce. W międzyczasie zobaczcie wspomniane nagranie i dajcie znać, jakie jest Wasze stanowisko w tej sprawie.