Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5ANDPS4PSPiOSSwitch3DS
Okładka Adventure Bar Story (Switch)
OkładkaAdventure Bar Story (Switch)

Adventure Bar Story

Adventure Bar Story to hybryda strategii ekonomicznej i RPG-a. Pierwszy z tych aspektów polega na prowadzeniu karczmy, tworzeniu potraw i zarabianiu pieniędzy.

RPG | fantasy | ekonomiczne | turowe | 2D | elementy strategiczne | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Adventure Bar Story Premiera

11lip2011

PSP

8mar2012

iOS

30lip2012

AND

19lut2015

3DS

21gru2023

Switch

14lut2024

PS4 PS5

Adventure Bar Story to wydana na platformę iOS, 3DS itd. gra RPG, która klasyczne dla swojego gatunku mechanizmy doprawia ciekawymi elementami strategii ekonomicznych, poprzez obsadzenie gracza w roli właściciela karczmy w klasycznej krainie fantasy. Projekt opracowało studio RideonJapan.

Fabuła

Scenariusz gry koncentruje się na karczmie, znanej jako Bar Kameriny, której właścicielem jest postać gracza. W momencie rozpoczęcia kampanii kondycja tego przybytku jest nie do pozazdroszczenia. Rzadko odwiedzają go goście, powoli kończą się oszczędności i w oczy zaczyna nam zaglądać widmo bankructwa. Co gorsza, na nasze potknięcia liczy wpływowy restaurator Gustav, który nie ukrywa, że czeka, aż biznes splajtuje, aby mógł tanio przejąć lokal.

Naszym zadaniem jest oczywiście przezwyciężenie wszystkich tych przeciwności losu i wyprowadzenie karczmy na prostą. Ostatecznym celem jest przeobrażenie Baru Kameriny w najpopularniejszy przybytek w całym mieście i tym samym zrzucenie Gustava z restauracyjnego tronu.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę iOS, 3DS itd. Adventure Bar Story łączy rozwiązania japońskich RPG-ów z rozbudowanymi elementami strategii ekonomicznych. Jako karczmarz musimy przede wszystkim dbać o dostarczanie smacznego jedzenia, gdyż tylko to zapewni nam licznych klientów. Kluczową rolę odgrywają w tym receptury, zarówno sprawdzone przepisy pozyskane z różnych źródeł, jak i te, które opracujemy samemu poprzez kulinarne eksperymenty. Jednocześnie trzeba też odpowiednio bilansować przychody z wydatkami na składniki i cały czas szukać jak najtańszych źródeł produktów.

Te strategiczne zabawy zrealizowane zostały w stylu znanym z RPG-ów i nasza postać wszystko musi zrobić osobiście. Ponadto szybko docieramy do momentu, w którym dalszy rozwój biznesu zaczyna wymagać egzotycznych składników. Nie da się ich kupić w mieście i aby je zdobyć konieczne jest udanie się na niebezpieczne wyprawy. Podczas nich dowodzimy drużyną poszukiwaczy przygód eksplorujących pełne potworów lokacje, a system walki rozgrywany jest w turach. Każdy zdobyty składnik lub przyprawa zwiększają unikalność menu naszej karczmy i wzmacniają jej pozycję na rynku. Nie zapomniano także o systemie rozwoju, w ramach którego awanse na kolejne poziomy doświadczenia ulepszają zarówno nasze umiejętności bojowe, jak i kulinarne.

Ostatnia modyfikacja 4 grudnia 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Adventure Bar Story: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
3DS
PSP
Switch
PS4
PS5