Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2017, 15:00

autor: Arantasar

Pecetowe wydanie Dreamfall: Chapters otrzyma dużą aktualizację

Przedstawiciele studia Red Thread Games zapowiedzieli, że 24 marca – razem z debiutem konsolowym – pecetowa edycja gry Dreamfall: Chapters otrzyma dużą aktualizację. Poprawka zatytułowana The Final Cut wprowadzi szereg ulepszeń w grafice, udźwiękowieniu i mechanice produkcji, tak by nie odbiegać od wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Parę dni temu informowaliśmy o wydaniu gry Dreamfall Chapters na konsole Xbox One i PlayStation 4. Przygodówka ukaże się 24 marca 2017 roku i zawierać będzie wszystkie pięć epizodów. Tytuł ma być dostępny zarówno w cyfrowej dystrybucji, jak i w wydaniu pudełkowym.

24 marca pecetowe wydanie gry Dreamfall Chapters otrzyma dużą aktualizację. - Pecetowe wydanie Dreamfall: Chapters otrzyma dużą aktualizację - wiadomość - 2017-01-09
24 marca pecetowe wydanie gry Dreamfall Chapters otrzyma dużą aktualizację.

Dziś deweloperzy ze studia Red Thread Games poinformowali, że jednocześnie z wydaniem konsolowym pecetowa edycja gry Dreamfall Chapters otrzyma dużą aktualizację. Poprawka zatytułowana The Final Cut została pomyślana jako okazja do odświeżenia produkcji, tak by nie odbiegała ona od wydania na konsole ósmej generacji. Autorzy zapowiadają znaczące ulepszenia w grafice (ze szczególnym uwzględnieniem animacji oraz oświetlenia i cieniowania), udźwiękowieniu i mechanice tytułu. O wielu z nich myśleli od dawna sami deweloperzy, jednak spora część została też uwzględniona w odpowiedzi na głosy społeczności. Więcej szczegółów mamy poznać w najbliższej przyszłości.

Przy okazji ekipa poinformowała o swoich najbliższych planach dotyczących rozwoju gry Dreamfall Chapters. Niedługo powinna ukazać się od dawna oczekiwana aktualizacja zawierająca między innymi szereg poprawek eliminujących błędy i optymalizujących produkcję oraz wprowadzająca niemiecką wersję językową. Deweloperzy otrzymali już wszystkie nagrania głosowe, ale całość znajduje się jeszcze w fazie testów. W dalszej kolejności – ale jeszcze przed aktualizacją Final Cut – ukaże się patch dodający brakujące do tej pory nagrody związane z Marcurią i postacią obwoływacza miejskiego.

Dreamfall Chapters to trzecia odsłona serii przygodówek zapoczątkowanej w 1999 roku grą Dreamfall: The Longest Journey. W produkcji poznajemy losy kobiety o imieniu Zoe, która dzięki niecodziennym zdolnościom potrafi podróżować w snach pomiędzy trzema światami: magiczną Arcadią, zaawansowanym technologicznie Starkiem oraz tajemniczym miejscem o nazwie Storytime.