Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2016, 12:23

autor: Góral

Dreamfall Chapters ukaże się 24 marca 2017 roku na Xboksie One i PlayStation 4

Firma Deep Silver ujawniła, że konsolowe wydanie przygodówki Dreamfall Chapters zadebiutuje 24 marca 2017 roku. Gra dostępna będzie na PlayStation 4 i Xboksie One w cenie 29,99 euro.

Firma Deep Silver, wydawca konsolowej wersji gry Dreamfall Chapters, opublikowała zwiastun, na którym ujawniono datę premiery produkcji studia Red Thread Games na PlayStation 4 i Xboksie One. Tytuł ukaże się 24 marca 2017 roku i zawierać będzie wszystkie pięć epizodów. Przygodówka dostępna ma być zarówno w cyfrowej dystrybucji, jak i w wydaniu pudełkowym – obie edycje kosztować mają 29,99 euro, czyli około 135 zł.

Dreamfall Chapters w skrócie:
  • trzecia odsłona uznanej serii gier przygodowych;
  • pierwotnie zadebiutowała w formie epizodycznej na PC-tach;
  • 24 marca 2017 roku ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Dreamfall Chapters pierwotnie ukazało się na komputerach osobistych, gdzie zostało podzielone na pięć epizodów. Pierwszy z nich wylądował na rynku w październiku 2014 roku. Na zakończenie przygody przyszło nam poczekać kilkanaście miesięcy, gdyż ostatni odcinek ujrzał światło dzienne dopiero w czerwcu bieżącego roku.

W produkcji poznajemy losy kobiety o imieniu Zoe Castillo, która potrafi w snach przenosić się do Arcadii – jednego z trzech światów, które odwiedzamy w produkcji. Oprócz niego jest jeszcze zaawansowane technicznie Stark, z którego wywodzi się główna bohaterka, oraz tajemnicze Storytime. Ponadto podczas przygody mamy do czynienia także z Kianem Alvanem, który w Dreamfall: The Longest Journey został skazany za zdradę Imperium Azadi i trafił do więzienia.

Dreamfall Chapters to zwieńczenie przygód Zoe Castillo. - Dreamfall Chapters ukaże się 24 marca 2017 roku na Xboksie One i PlayStation 4 - wiadomość - 2016-12-05
Dreamfall Chapters to zwieńczenie przygód Zoe Castillo.

Wiele osób z produkcją wiązało bardzo wielkie nadzieje, ale ostatecznie chyba nie udało się ich spełnić. Gra zebrała mieszane opinie w mediach, w tym i u nas. W swojej recenzji Przemek narzekał m.in. na kwestie techniczne, wybory, które nie za bardzo przekładają się na rozgrywkę i nie do końca satysfakcjonujący gameplay. Z drugiej strony dla fanów cyklu jest to praktycznie pozycja obowiązkowa, kończąca świetną historię.