Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 grudnia 2016, 11:06

autor: Adrian Werner

Samorost 3 - przygodówkowy majstersztyk teraz także na Androidzie

Doczekaliśmy się wreszcie premiery androidowej wersji gry Samorost 3, czyli wyśmienitej przygodówki autorstwa studia Amanita Design.

Samorost 3, czyli przepiękna przygodówka studia Amanita Design, zakończyła swoją długą podróż na Androida. Produkcja w marcu zadebiutowała na pecetach, na początku września ukazała się na iOS, a teraz tytuł trafił wreszcie do sprzedaży w Google Play.

Seria rozpoczęła żywot jako darmowa produkcja przeglądarkowa. Wraz z premierą drugiej części studio Amanita przestawiło się na tytuły komercyjne. Potem autorzy opracowali znacznie większe projekty, takie jak Machinarium czy Botanicula. Oba jednak bledną pod względem rozbudowania w porównaniu z Samorost 3, które jest zdecydowanie najbardziej ambitną pozycją w dotychczasowym dorobku zespołu.

W grze wcielamy się ponownie w dobrze znanego z poprzednich odsłon sympatycznego kosmicznego gnoma władającego magiczną trąbką. Fabuła kampanii opowiada o wyprawie bohatera, która ma umożliwić mu poznanie prawdy o pochodzeniu jego niezwykłego instrumentu muzycznego, jak również odkrycie tajemnicy spowijającej początek całego kosmosu.

Podczas zabawy mamy okazję odwiedzić dziewięć różnorodnych światów. Każdy z nich jest gęsto zapełniony pomysłowymi zagadkami. Gra kładzie nacisk głównie na łamigłówki. Nie ma tutaj zbędnego włóczenia się po wielu ekranach. Najczęściej poruszamy się w jednej konkretnej lokacji i dobrze wiemy, jaki efekt mamy osiągnąć. Cała trudność tkwi w wymyśleniu sposobu na dokonanie tego.

Gra oferuje prostą, ale urokliwą historię, wyśmienite zagadki oraz wspaniałe wykonanie, z grafiką mocno odbiegającą od tego, co oferuje większość produkcji mobilnych. W sumie daje to prawdziwy przebój, który jest pozycją obowiązkową dla fanów przygodówek.

Samorost 3 na Androidzie kosztuje 16 złotych. Tym samym jest trochę tańszy niż wyceniona na ok. 22 złote wersja na iOS. Na obu tych systemach gra jest produkcją premium, a więc pozbawiona jest jakichkolwiek mikropłatności.

Samorost 3 w Google Play

Samorost 3 App Store

Recenzja gry Samorost 3 - baśniowa podróż przez obrazy i dźwięki