Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2014, 13:54

autor: thejehmes

Dreamfall: Chapters – pierwszy epizod doczekał się premiery

Mimo początkowych problemów z wydaniem pierwszego epizodu Dreamfall: Chapters, gra ostatecznie ujrzała światło dzienne. Błędy zostały wyeliminowane i produkcję studia Red Thread Games możemy zakupić poprzez platformę Steam.

Zamieszanie związane z premierą pierwszego epizodu gry Dreamfall: Chapters było naprawdę spore, bo wczoraj, dosłownie na kilka godzin przez zaplanowaną na 20:00 premierą, studio Red Thread Games poinformowało o znalezieniu krytycznych błędów i odwołało publikację produkcji. Kilka godzin później udało się jednak połatać pierwszy epizod Dreamfall: Chapters i udostępniono go najpierw osobom, które wsparły projekt na Kickstarterze, a niedługo później wszystkim zainteresowanym graczom.

Dreamfall: Chapters – pierwszy epizod doczekał się premiery - ilustracja #1
Dreamfall: Chapters w wkrócie:
  • Deweloper: Red Thread Games
  • Gatunek: gra przygodowa
  • Platformy sprzętowe: PC, MAC, PS4 (w 2015 roku)
  • Premiera pierwszego epizodu (Book One: Reborn): 21 października 2014

Dreamfall: Chapters dostaniemy na Steamie za 29,99 euro, czyli za niecałe 130 złotych. Za tę kwotę otrzymamy dostęp do wszystkich zaplanowanych przez norweskich deweloperów części gry. Docelowo ma pojawić się pięć ksiąg, w których deweloperzy zamkną cały wątek fabularny. Kolejne części publikowane będą w 2015 roku.

Część pierwsza Dreamfall: Chapters zatytułowana jest Reborn. - Dreamfall: Chapters – pierwszy epizod doczekał się premiery - wiadomość - 2014-10-22
Część pierwsza Dreamfall: Chapters zatytułowana jest Reborn.

Gra doczeka się również wersji na PlayStation 4, więc zagrać w nią będą mogli nie tylko posiadacze komputerów osobistych. Jeszcze w sierpniu firma Sony potwierdziła tę informację podczas targów gier gamescom. Będzie to pierwsza konsola, na której otrzymamy możliwość zagrania w Dreamfall: Chapters, jednak twórcy nie wykluczają wydania swojej produkcji na inne urządzenia. Data premiery gry na PlayStation 4 nie została jeszcze ujawniona, jednak nieoficjalnie mówi się o początku 2015 roku.

Dreamfall: Chapters początkowo miało ukazać się w pełnej polskiej wersji językowej – oprócz napisów mieliśmy usłyszeć profesjonalny dubbing, jaki pojawił się w dwóch pierwszych częściach serii. O współpracy Red Thread Games i CDP.pl pisaliśmy w marcu, jednak, jak się później okazało, norweskie studio nie planuje wydania polskiej wersji językowej. Wszystko to przez podzielenie produkcji na epizody, które uniemożliwiło dodanie języka polskiego. Temat stworzenia polskiej wersji językowej, i w ogóle premiery gry na naszym lokalnym rynku w wersji pudełkowej, może wrócić dopiero w przyszłym roku, o czym możecie przeczytać tutaj.

Dreamfall: Chapters to gra przygodowa będąca kontynuacją serii rozpoczętej przez The Longest Journey, która ukazała się w 1999 roku, oraz Dreamfall: The Longest Journey, która swoją premierę miała w 2006 roku. Deweloperzy ze studia Red Thread Games na stworzenie trzeciej części najdłuższej podróży zebrali ponad półtora miliona dolarów dzięki kampanii w serwisie Kickstarter. Był to wynik blisko dwukrotnie większy, niż pierwotnie twórcy zakładali – ich celem było zgromadzenie 850 tysięcy dolarów. Autorzy podzielili grę na pięć części ze względu na bardzo rozwinięty wątek fabularny.